Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Słaba jakość połączenia telefonicznego - Nok...

Uczestnik
metkax

Słaba jakość połączenia telefonicznego - Nokia Lumia 920

Witam,

Wielu z moich rozmówców skarży się na niską jakość połączenia - osoby po drugiej stronie słabo mnie słyszą. Co ciekawe z mojej strony nie ma takiego problemu i słyszę wszystko przyzwoicie. Zastanawiam się czy ktoś jeszcze ma problem tego typu i jak go rozwiązać? W końcu przede wszystkim jest to telefon i już jestem zmęczony przepraszaniem osób po drugiej stronie słuchawki za słabą jakość połączenia.

Pozdrawiam serdecznie i liczę na rozwiązanie tego problemu :smileywink:

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
banlec

Dot.: Słaba jakość połączenia telefonicznego - Nokia Lumia 920

Zakładając, że masz dobry zasięg, radzę przełożyć najpierw kartę SIM do innego telefonu i sprawdzić czy będzie lepiej. Jeśli tak, to telefon nadaje się do serwisu.

Użyj zwykłego tekstu.
Ex-Moderator (Retired)
halszka

[ Edytowane ]

Cześć matkax, 

Witaj na Forum pomocy technicznej Nokia :smileyhappy:

Sprawdź opcje ustawień dostępu: Ustawienia - Ułatwienia dostępu - TTY/TDD - Wyłączony

Napisz czy jest jakaś poprawa i jak sama karta sprawia się w innych telefonach, jak radził wyżej banlec.

Pozdrowienia, 

halszka

Jeśli post okazał się pomocny kliknij gwiazdki Kudo. Jeśli Twój problem został rozwiązany kliknij "Zaakceptuj jako rozwiązanie".
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
metkax

Dziękuję za odpowiedzi.

Dostosowałem się do waszych rad. Zacząłem od sprawdzenia ustawienia TTY/TDD i było wyłączone. Karta SIM nie jest nową kartą, ale wczesniej używałem jej w Lumi 800 i nikt nie narzekał na jakość połączenia. Ponadto dzisiaj rozmawiałem z tą kartą poprzez Nokię E66 i  podobno było bardzo dobrze mnie słychać po drugiej stronie.

Wieczorem zamieniłem się telefonem z narzeczoną i wyszedłem z mieszkania. Zadzwoniłem z jej telefonu - Lumia 800 na moją Lumię 920, żeby samemu ocenić jakość połączenia. Stety/niestety słyszałem wszystko dobrze i nie miałem problemów z rozumieniem co do mnie mówi.

Nagrywałem też dzisiaj trochę materiałów video i jakość dźwięku w nagraniach jest bardzo dobra, wręcz fantastyczna.

Co ciekawe nagranie dźwiękowe w OneNote ma jakość tragiczną.

Tak więc czuję się skołowany :/ Na razie poczekam jeszcze trochę z pójsciem do serwisu. Może uda się tą sprawę jeszcze wyjaśnić.

Pozdrawiam,

Krzysiek

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
metkax

W załączniku znajduje się dźwięk nagrany w OneNote - jak słychać jakość tragiczna i oddaje w przybliżeniu to co inni podbno słyszą podczas rozmowy ze mną.

Przy nagraniu kamerą video jakość była zbliżona do jakości dobrego mp3 albo cd-audio.

Użyj zwykłego tekstu.
Zarejestrowany użytkownik
karasp00

Witam,

mam podobny problem z modelem Lumia 820. Moi rozmówcy słyszą dzwiek zniekształcony i szarpany nie do zrozumienia co osobiście sprawdziłem. Czy udało sie komuś to rozwiązać czy jest to usterka powtarzająca się w tych modelach?

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
Buzka23

Mam jeszcze inna propozycję, w jakich sieciach macie telefony? Miałem podobne problemy kiedys z Samsungiem S. Sieć Play - okazało się, że trzeba ustawić roaming, co w Playu jest normalne, ale nie tylko. Należy ustawić, żeby PLAY nie był preferowaną siecią - tylko, żeby łączył się z sieciami o nalepszym zasięgu - problem rozwiązany. Jeśli macie duże problemy w miejscu zamieszkania - lub miejscu gdzie ciągle przebywacie to warto zmienić na 2G. Jeśli wcześniejsze propozycje nie pomogły.
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
quba102

Od czasu zmiany na 920 moi rozmówcy też skarżą się na to że mnie nie słyszą/źle słyszą, innych słyszę bardzo dobrze, postaram sam się to zweryfikować.

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
apig

[ Edytowane ]

To chyba szerszy problem bo moja 920-ka też ma taką przypadłość. Wszystkie dostępne ustawienia sprawdzone no i losowo zestawia połączenia o złej jakości dźwieku. Wcześniej korzystałem z E7 i nie było problemów. No niestety chyba będzie oddać ją na serwis. Najważniejsza funkcja tego urządzenia nie działa prawidłowo :smileyfrustrated:

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

Naprawdę może być tak że zasięg sieci 2G macie stabilny a 3G urywany. Przy ustawieniu "największej prędkości połączenia" na 3G telefon najpierw próbuje się łączyć z nadajnikiem tą prędkość obsługującym. Powoduje to że wybiera "1kreskę" w 3G zamiast "5kresek" w 2G.

Zmieńcie więc najpierw to ustawienie.

Oczywiście są minusy tej zmiany ale plusem może być polepszenie jakości rozmowy.

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
mar84

Niestety, w mojej 820 jest ten sam problem. Wszystkie ustawienia sprawdzone, są takie jak być powinny. Osoby rozmawiające ze mną bardzo słabo mnie słyszą, dźwięk co chwilę się urywa. Zasięg mam dobry (pełny zasięg 3G, ale problem powtarza się też przy zasięgu 2G). Wcześniej korzystałem z tej samej karty SIM w E6 i nie było żadnych problemów. Teraz jest to sytuacja nie do wytrzymania. Telefon jeżeli chodzi o możliwość rozmów staje się bezużyteczny.

Dobrze byłoby gdyby wypowiedział się ktoś z serwisu Nokia i podpowiedział co możemy zrobić. Reklamacja słuchawki?

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Michal1982

Widze, że taki problem nie dotyczy tylko mojej 820. Rozmówcy prawie w ogóle mnie nie słyszą. mój głos jest urywany, słychać falowanie - raz ciszej, raz głośniej, raz wyraźniej, raz mniej wyraźnie. Co robić? Taki telefon rzeczywiście przestaje być użyteczny. Do samej zabawy wolę tablet :smileysad: Nokia, help!

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

Michal1982,

wypadałoby żebyś sie odniósł do porad wyżej zaproponowanych. Korzystałeś z nich czy nie?

Jeśli nic z tego co napisane nie pomaga, to nikła szansa jest na to, że ktoś, choćby sam dział techniczny nagle tu jakieś cudowne rozwiązanie zaprezentował.

Rozwiązania są dwa: czekać na update "portico" i/lub zgłosić się do serwisu.

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.
Zarejestrowany użytkownik
fredperry89

Czy ktoś poradził sobie z problemem jakości rozmów?

Jeżeli nikt nie da jakiejś odpowiedzi, oddaje telefon do serwisu.

Mam już dosyć tego, że moi rozmówcy ciągle mówią mi, że tracę zasięg mimo, że ja ich dobrze slyszę.

Dziwię się, że w żadnej recenzji nikt nie napisał, że lumia 920 jest pod każdym względem świetna, ale nie do rozmów telefonicznych.

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Michal1982

Oczywiście, że wybóbowałem wszystkie proponowane rozwiązania. ale nie jest to problem ani z ustawieniami TTY ani z zasięgiem, ani z tym, że zasłaniam czymś mikrofon.. masakra. 

Oczekuję, że Nokia sprawdzi co to za problem i podsunie pomysł jak go rozwiązać. Kilka osób wypowiada się na forum, że ich telefon ma ten sam mankament. To nie jest usterka techniczna, ale jakiś większy, seryjny błąd.

na chwilę obecną mam telefon do zabawy. Rozmawianie przez niego to koszmar.

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
norbert_76

[ Edytowane ]

Witam wszystkich, posiadam lumię 820 w sieci orange i niestety też mam problem z tym, że moi rozmówcy słabo albo wcale mnie nie słyszą i nie ma to związku z ustawieniami sieci, głos nie jest przerywany tylko słabo słyszalny. Z moich obserwacji wynika, że problemem nie są ustawienia telefonu tylko lokalizacja mirofonu, Który jest na wyoblonej krawędzi i do tego w części zaokrąglonej w stronę inną niż kierunek naszego głosu. Jeżeli chcę aby mnie lepiej słyszano to przesuwam telefon bliżej ust ale wtedy ja słyszę słabo gdyż odsuwam głośnik od ucha. Zajrzałem pod obudowę i stwierdziłem, że fizycznie mikrofon jest dość oddalony od otworu na krawędzi telefonu. Wg mnie jest to wada konstrukcyjna i jedyną możliwością będzie poprawa czułości mikrofonu poprzez jego wymianę i/lub ingerencja w oprogramowanie.

Poprzednio używałem htc hd2 o zbliżonych gabarytach i takich problemów wogóle nie miałem.

Zgłosiłem reklamację w środę poprzez stronę kontaktową ale odpowiedzi jeszcze nie dostałem.

Co o tym sądzicie ?

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
1777

Mikrofon jest tam gdzie trzeba - miedzy gniazdem USB, a jednym z głośników, za to często się zdarza, ze poszczególne egzemplarze lub serie tego samego modelu  nokii różnią się jakością słuchawki, mikrofonu, zasięgiem łącz i czułością GPS, nie mówiąc o ich ograniczonej żywotności. Rzeczywiście najgorsze, że telefon przestaje pełnić podstawową funkcje, do której został stworzony. Co ciekawe jednak, zapewne za sprawą grubości urządzeń, dużo lepszą jakość dźwięku zapewniają urządzenia... najtańsze.

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
KrzysiekW

Witam

Może dla pocieszenia.

Na rosyjskojęzycznym forum Noki, występuje ten sam problem i moderator Noki potwierdził, że przy najbliższej aktualizacji oprogramowania, zostaną wgrane poprawki poprzwiajace jakość połaczeń. Mimo iż firma nie stwierdziła żadnych usterek sprzetu czy błędów oprogramowania.

pozdr.

Krzysiek

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Michal1982

czyDot.: Słaba jakość połączenia telefonicznego - Nokia Lumia 920

A czy jakis moderator na polskim forum moglby zabrac glos w dyskusji? Jak widac nie jest to pojedynczy problem, dotyka wielu uzytkownikow Lumii. Za chwile takie dyskusje przeniosa sie poza to forum i watpie, zeby znalezli sie chetni na telefon, z ktorego podstawowej funkcji nie mozna normalnie skorzystac..

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

KrzysiekW napisali:
...przy najbliższej aktualizacji oprogramowania, zostaną wgrane poprawki poprzwiajace jakość połaczeń...

Mam "Portico" i jakość połączeń nie jest ani o drobinę lepsza...

Użyj zwykłego tekstu.