Przeszukaj dyskusje:
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Słaba jakość połączenia telefonicznego - Nok...

Nowy użytkownik
820lumia_

Dot.: Słaba jakość połączenia telefonicznego - Nokia Lumia 920

Witam;

Od wczoraj jestem posiadaczem lumii 820 i jakość połączeń jest tragiczna. Każdy mój rozmówca twierdzi że słychać mnie fatalnie, jak przez mgłe, przerywa, moduluje głos który jest bardzo nie naturalny. Dzwoniłem do przedstawiciela handlowego i powiedział mi że to pewnie problem zasięgu bo pierwszy raz słyszy o takiej przypadłości. Kazał mi przełączyć na 2G tak zrobiłem i  zero poprawy. Dodam że zasięg mam idealny. Czy naprawdę nokia o tym nie wiem czy udaje że problem nie występuje?

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
leszczynowiec

[ Edytowane ]

Aktualizacja do WP7.8 oczywiście nic nie zmieniła.

A kafelki po aktualizacji - super. Cały telefon jest rewelacyjny, tylko ten mikrofon. Szlag mnie trafia.

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
jjgarcia12345

[ Edytowane ]

Posiadam Lumie 820 od miesiąca,dziennie wykonuję mnóstwo telefonów i dosławnie po każdym wykonanym lub odebranym połączeniu jestem zmęczony.
Praktycznie całe życie używam Nokii a tu taki zonk ...
Sam telefon super ale żeby nie dopracować podstaowej funkcji jaką jest dzwonienie , czytając ten temat aż strach, że nikt oficjalnie nie zajmie stanowiska.

pozdrawiam

[Informacja moderatora] Post został edytowany, gdyż zawierał informacje o charakterze spekulacyjnym.

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
michal_m

hehe, żeby przedytować post moderator czy admin znajdzie czas, ale żeby się wypowiedzieć w temacie to już nie koniecznie...
Dziadostwo i tyle!

Nokie używam od kilkunastu lat od modelu 5110(a w zasadzie to 5130,bo był w "IDEI") i jakoś nie za bardzo dopuszczałem do siebie myśl o upadku Gignta... Niestety ja mogę do siebie nie dopuszczać, ale coś mi się wydaje, że Lumia to są ją "ostatnie podrygi konającej ostrygi" - szkoda...

Żeby nie było OT, to dodam tylko, że po powrocie z serwisu telefon ma dalej te same problemy co miał... Zamówiłem nawet nową kart sim w Plusie(LTE), ale też bez zmian.
Trzeba się na prawdę wysilić i w jakiś taki dziwny sposób trzymać telefon i jakoś tak starć się spokojnie mówić, żeby rozmówca nas usłyszał... Chociaż nawet to nie zawsze pomaga... :/
Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
Papikk133

[ Edytowane ]

Albo ja mam jakiś telefon robiony starannie albo normalny a wy jakieś popsute. Już widze tyle tematów co tylko narzekacie na te Nokie. Jeden o jakości rozmowy drugi o aparacie następny o restartach i zawiasach telefonu. Nie wiem co wy z tymi telefonami robicie. Ja mam Lumie 920 już od 2miesięcy. I jeszcze ani razu mi się nie zawiesił i zrestartował się tylko raz ale to zaraz po tym jak go uruchomiłem poraz pierwszy. I jakoś rozmowy mam bardzo dobrą, bo każdy mnie słyszy świetnie a rozmawiam codziennie. Mam w opcjach włączone to TDY/TTY czy jak to sie tam nazywa i łączność mam na 4g to jezeli to cos pomoże to tak ustawcie.

I sprawdzcie czy niemacie zasłoniętego na górze takiego małego głosnika bo to on odpowiada za czystość rozmów Jest on tylko w Lumi 920 w Lumi 820 niestety go nie ma i tam moze byc problem z rozmowami ale w Lumi 920 nie powinno go być przynajmniej ja nie mam z tym problemu.

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
adamus_pl

Tez dostawalem sygnaly, ze kiepsko mnie slychac na L920.

Mam nadzieje, ze cos z tym zrobia.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
toleQ

[ Edytowane ]

ciagle slysze "zrob cos bo slabo cie slysze!!"

[Informacja moderatora] Post został edytowany, gdyż zawierał treści obraźliwe.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik

Witam,

mnie rowniez rozmowcy slabo slysza przez L920 - napisalem o tej sluchawce juz w paru miejscach ze coraz bolesniej odczuwam skutki checia "dania ostatniej szansy" Nokii.

Duzo dzwonie, dlugo rozmawiam (jestem inzynierem konstruktorem) i PODSTAWOWA funkcjonalnosc telefonu nie powinna sie wcale na tym forum pojawiac u takiego producenta.

Nawet w liczbie 15 sztuk. Gdybym tak powiedzial swojemu szefowi o moim urzadzeniu, ktore on produkuje dla naszych klientow, to niech szanowny moderator sam sobie dopisze - zeby mi nie musial <moderowac> z jaka reakcja szefa bym sie spotkal...

Nokia - nie bedzie juz kolejnej szansy

Użyj zwykłego tekstu.
Community Manager
MariaS

Witam wszystkich serdecznie!

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za powiadamianie nas o ewentualnych niedociągnięciach, związanych z naszymi produktami. Zapewniamy, że wszystkie Wasze uwagi zostały skierowane do odpowiedniego działu, który przeanalizuje zgłoszenia i podejmie stosowne kroki.

Ciągle staramy się ulepszać nasze produkty i będziemy szukać rozwiązań, które w pełni zaspokoją oczekiwania wszystkich naszych użytkowników. Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji.

Z pozdrowieniami,

Zespół ds. forum Pomoc techniczna Nokia – dyskusje

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
erni

hej u mnie z L920 to samo, dlatego włożyłem do niej służbową kartę i teraz mi nikt d... nie zawraca

bo wiedzą, że się dogadać nie idzie - nokia to wyrwfinowany sprzęt:smileywink:

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
apig

Jedyne co mi się udało ustalić to to, że jak mam lekko oddalony dół telefonu od ust to moi rozmówcy zgłaszają pretensje, że słabo i źle mnie słychać. Jak przytknę go bliżej tak po całości, żeby jak największa powierzchnia telefonu dotykała twarzy to jest lepiej.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
mar84

A mój telefon już drugi raz wrócił z serwisu z wgranym nowym softem.. i nic. nic się nie zmieniło. nadal jakość dźwięku podczas połączenia jest tragiczna. rozmówcy mnie nie słyszą, ciągle powtarzam to co powiedziałem, i ja i rozmówcy dostają wścieklizny, bo nie możemy się dogadac.. a Nokia nadal zapewnia nas, że pracuje nad rozwiązaniem i tego rozwiązania od dwóch miesięcy nie może wypracować.

a ja chciałbym rozwiązać problem w inny sposób. Nie naprawiać telefonu, bo historia moich napraw pokazuje, że to nic nie daje, tylko po prostu zwrócić ten telefon!

Czy ktoś może orientuje się jak to można zrobić? Zgłosić do się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Napisać pismo z informacją, że sprzęt jest niezgodny z umową, gdyż nie działa jego podstawowa funckja, zapakowac telefon i odesłac go Nokii? HELP! Mam już dość!

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
wakol

Nie chciało mi się rejestrować ale przeczytałem, że tylko 15 użytkowników ma problem z jakością rozmów. Jakby co to jestem 16-ty.

Sprawa jest prosta, działa przez zestaw słuchawkowy a nie działa przez mikrofon. Zrobiłem prosty test zadzwoniłem z tego telefonu na drugi i przykładałem telefon do głośnika. Łatwo sprawdzić jak denny jest ten mikrofon, wystarczy odsunąć telefon od głośnika i zaczyna głos zanikać, pływać, przerywać. 

Sprawa jest oczywista - błąd konstrukcyjny lub wadliwy montaż urzadzenia. Naprawianie poprzez wgrywanie nowych softów jest dowodem na celowe oszukiwanie przez serwis. Od serwisu można chyba wymagać żeby jednym z testu prawidłowości wykonania naprawy był telefon do kolegi serwisanta. Jeśli oddają telefon z adnotacją usterki nie stwierdzono a problem nadal występuje świadczy na celowe działanie na szkodę konsumenta. 

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
00doc00

Szkoda.Jestem użytkownikiem Nokii od wielu lat .Do tej pory można było powiedzieć że rrobiąq super telefony,ale widzę,że nawet to potrafią spartolić .A już miałem kupić 920 i 820 dla siebie i żony,niestety te problemy raczej dyzkwalifikują oba produkty.Szkoda też ,że na oficjalnym forum noki nikt się nie interesuje wypowiedziami i problemami użytkowników.Poza wyświechtaną formułką ,że robią wszystko dla poprawienia swoich produktów.
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
xxag

Na przykładzie mojego doświadczenia mogę zaświadczyć, że nie wszystkie lumie są tak wadliwe, jak w tym wątku opisujecie, choć z tego co tu czytam - ryzyko zakupu wadliwego urządzenia jest spore. Rozwiązanie problemu jest tylko jedno - należy odwołać się do zapisu ustawy o swsk na temat niezgodności towaru z umową, zwracając się do sprzedawcy z żądaniem zwrotu pieniędzy lub wymiany na urządzenie NOWE. W naszym kraju polubowne załatwienie tej kwestii może być bardzo uciążliwe, ale prawo jest po Waszej stronie. Należy się przy tym powołać na ustalenia z takich forów, w tym na wydrukowaną stąd wypowiedź Pani Moderator. Innym sposobem jest wielokrotne przesyłanie do serwisu w związku z nieusunięciem usterki, ale byłby to proces bardzo czasochłonny i również wymagałby intensywnego dochodzenia własnych praw, tym razem od firm, które umiejętnie utrudniają do siebie dostęp, stąd też serwis odradzam. Jeśli telefon został zakupiony na firmę - rękojmia.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
H5N1

Witam
Przeszedłem z Androida na Nokie i też mam sam problem z słabą jakością połączenia mam firmę wybrałem telefon Lumie 820 na abonament (względu na offline mapy) i to jest trochę denerwujące jak rozmawiam z klientem a on mnie rozumie a słyszę go idealnie
XXAG napisał:
Rozwiązanie problemu jest tylko jedno - należy odwołać się do zapisu ustawy o swsk na temat niezgodności towaru z umową, zwracając się do sprzedawcy z żądaniem zwrotu pieniędzy lub wymiany na urządzenie NOWE
Ja zadzwoniłem do swojej sieci i powiedzieli mi że nie można wymienić telefon na nowy tylko gwarancja i co wtedy.Pierwszy telefon z nokia i taki klops :smileyvery-happy:
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
leszczynowiec

Wymiana mikrofonu nic nie dała, problem jest gdzieś głębiej.

Schemat potrzebny.

Użyj zwykłego tekstu.
Zarejestrowany użytkownik
wrozdeba

To samo jest w mojej lumii 820. To jest strasznie denerwujace, aż nie ma się ochoty brać telefonu do ręki. Każdy rozmówca narzeka na słabą słyszalność. No chyba mikrofon wezmę do buzi wtedy jest trochę lepiej. Zaktualizowałem do "Portico" i nie nie pomogło. Zaniosłem do serwisu. Przedmuchano mikrofon pod ciśnieniem i guzik, nie ma żadnej poprawy.

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
xxag

H5N1 nie dzwoń do nieporadnej studentki na infolinii w Twojej sieci, tylko przeczytaj do końca co napisałem i idź do sklepu lub wyślij list polecony, z żądaniem wymiany lub zwrotu gotówki na podstawie art. 556-581 Kodeksu cywilnego - rękojmia za wady.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
H5N1

Użyłem tego prawa ale powiedzieli mi tylko gwarancja nawet poszedłem do serwisu głównego nokia i też powiedzieli tak samo jutro dzwonie do UOKiK
Użyj zwykłego tekstu.