Przeszukaj dyskusje:
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Słaba jakość połączenia telefonicznego - Nok...

Opiekun
Michal1982

Dot.: Słaba jakość połączenia telefonicznego - Nokia Lumia 920

Najgorsze jest to, że w serwisie dokładnie znają ten temat. Ostatnio jak odbierałem po raz drugi swoja słuchawkę to pogadałem z serwisantem i przyznał się, że nie są w stanie nic z tym zrobić i mają wytyczne z centrali, by "oczyszczali" telefon, wgrywali nowy soft i to wszystko. Po prostu graja na zwłokę i odciagają klienta od dalszych żądań. Ale ani czyszczenie, ani wgranie softu, ani wymiana mikrofonu nic nie dają! Ja już mam dość! telefon jest fajny, ładnie zrobiony, użyteczny, estetyczny.. ALE NIE SPEŁNIA SWOJEJ PODSTAWOWEJ FUNKCJI i za każdym razem, kiedy po raz dziesiąty muszę powtarzac rozmówcy co powiedziałem to SZLAG MNIE TRAFIA!

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
00doc00

Naprawdę nie wiem dlaczego ten dział nazywa Działem Pomocy technicznej skoro nie można tu uzyskać żadnej pomocy.Smutne,że pomimo dość powszechnego problemu ( przeglądałem fora zagraniczne oraz angielskojęzyczną wersję nokia support) nie ma oficjalnego stanowiska firmy na ten temat.Ja naprawdę chce kupić Nokie!
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
xxag

Po co na siłę szukacie pomocy? Skoro producent jej nie udziela - niezgodność z umową albo rękojmia, w zależności od tego czy zakupu dokonaliście na firmę, czy nie. Miejcie świadomość, że będziecie zwodzeni, wiedzcie, że praktyki sprzedawców są niegodziwe, ale urzeczywistniajcie swoje prawa!

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Michal1982

Mój telefon wczoraj po raz trzeci trafił do serwisu. Dotychczasowe dwie próby "naprawy" nic nie dały.. Mam nadzieję, że tym razem Nokia skutecznie rozwiąże problem z fatalną jakością połączeń i wreszcie będę zrozumiały dla rozmówców i mój głos będzie wyraźnie słyszalny! Mówi się, że do trzech razy sztuka.. bardzo chcę w to wierzyć, bo używanie telefonu z taką wadą to jak oglądanie telewizji w telewizorze, w którym nie działa ekran.. ehh!

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik

WItajcie,

jak tak na to wszystko patrze, to mam bardzo smutne refleksje... Chcialem dac szanse Nokii, wybralem flagowy model i mam ochote odeslac go przedstawicielowi z Plusa niech sie sam meczy z serwisem.

Jest logo Plusa podczas uruchamiania sluchawki - no to niech sie zajmuja - skoro producent jak widac nie chce. Uzytkownicy w ogole nie powinni tutaj pisac postow z takimi problemami - i jest to ogolniejsza refleksja - ze nasz kraj jest traktowany przez wielu (nie tylko Nokie) producentow sprzetu jak jakis trzeci swiat. Jakbysmy jeszcze z drzew nie zeszli albo wciaz lizali kamienie. Customer's first, Nokia - wszedzie - nie tylko w USA - w Polsce tez! Zacznijcie nas traktowac powaznie.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
mar84

Moja 820 po raz trzeci wróciła z serwisu. Oczywiście na karcie naprawy widnieje napis - telefon naprawiony. Jednak wada słabej jakości połączeń nie została usunięta. Znowu.

W serwisie wykonałem pierwsze połączenie do serwisu i sami serwisanci mogli usłyszeć jak fatalnie mnie słychać. Ale nie są w stanie nic zrobić. Telefon dwukrotnie był wysyłany do centralnego serwisu Nokii i jeżeli tam nie są w stanie tego naprawić, to nigdzie mi go nie naprawią.

Fatalnie Nokia, fatalnie! Właśnie tak skończyła się trwająca 13 lat moja miłość do Ciebie!

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
quba102

[ Edytowane ]

Na 3szt. 920stki na wszystkich jest to samo, co chwila słyszę od rozmówców że mnie nie słyszą albo dźwięk jest zniekształcony. Portico nic nie pomaga :<

Jakieś choćby doraźne rozwiązania ?

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
leszczynowiec

Doraźne rozwiązania:

1. Rozmowa w trybie głośnomówiącym.

2. Rozmowa przez zestaw słuchawkowy.

3. Robię z dłoni literę U i podkładam pod mikrofon, gadam do dłoni.

ŻENADA!!!

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
mar84

@leszczynowiec: jesteś lepszy od serwisantów Nokii, bo oni nawet takich rozwiązań nie potrafili zaproponować. Porażka!

Na zestaw słuchawkowy sam wpadłem, ale ile można!? zresztą co to za robota chodzić z przyczepionymi słuchawkami i nie móc normalnie korzystać z telefonu? Ręcę opadają!

Chyba czas założyc jakiegoś bloga i zacząc opisywać przygody z Lumiami załączając przy okazji pliki dźwiękowe dokumentujące jak "krystaliczna" jest jakość połączeń z Lumii.

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
jolka

[ Edytowane ]

To ja też się podłączę do dyskusji.

Myślałam, że to kwestia zasięgu, że rozmówcy mnie nie słyszą. ale jak czytam forum to jednak wiem, że to nie zasięg (a zawsze jestem co najmniej w zasięgu 2G) tylko coś z tym telefonem jest nie tak! Zabawka super, ale jeżeli chodzi o dzwonienie to jest to naprawdę jakiś koszmar! Rozmówcy myślą, że rozmawiają z robotem, który nie potrafi mówić po polsku i urywa poszczególne wyrazy. Jestem dla nich kompletnie niezrozumiała!

Włączam słuchawki - problem rzeczywiście znika. Ale ja wykonuję prawie 100 połączeń dziennie, więc te słuchawki musiałabym sobie przyspawać do ucha!

pozdrawiam

jola

[Informacja moderatora] Post został edytowany. Usunęto informacje niezgodne z warunkami korzystania z Forum Pomocy technicznej Nokia – dyskusje. 

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
norbert_76

Witam, wszystkich wkurzonych posiadaczy lumii 820 i 920.

W minioną niedzielę sprawdziłem w telefonie dostepne aktualizacje. Pojawiła się jedna bez informacji co to jest. Zaktualizowałem swoją 820 (w trakcie domyśliłem się, że to oczekiwana aktualizacja systemu - sprawdziłem po aktualizacji wersję oprogramowania, tel mam w orange). Po aktualizacji mogę odetchnąć, nikt już nie zgłasza słabej słyszalności. NARESZCIE.

Użyj zwykłego tekstu.
Community Manager
MariaS

Witam wszystkich!

Jesteśmy świadomi, że niektórzy użytkownicy doświadczają trudności związane z tym, dlatego zebraliśmy wszystkie informacje, które tutaj podajecie i przekazaliśmy ekspertom technicznym w Finlandii.

Przepraszamy, że w tej chwili nie możemy udzielić więcej informacji, zazwyczaj tego rodzaju rzeczy są rozwiązywane w następnych aktualizacjach oprogramowania, ale damy Wam znać, kiedy dostaniemy potwierdzenie. 

Z pozdrowieniami,

MariaS

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
Mentu12

Odebrałem dziś telefon, który naprawiany był w Regeneresis, w Warszawie. Telefon nadal posiada wymienione przeze mnie wady, tj. zawieszanie/restartowanie oraz słabą jakość połączeń. W raporcie po naprawowym nawet nie uwzględniono podanych przeze mnie wad, wymieniono tylko wyświetlacz oraz szkło na wyświetlaczu (pozostałe wady, które zgłosiłem), telefon poprawnie przeszedł test zgodności ze specyfikacją. Jutro zgłoszę praktyki Nokii i Regeneresis do UOKiK w Poznaniu, mam nadzieję, że inni pójdą moim tropem i zrobią to samo. Działania obu firm, z mojej perspektywy, sa skandaliczne.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
mar84

@Mentu12: Mam dokładnie ten sam problem! zawieszanie się telefonu i słaba jakość połączeń. Moja słuchawka już dwa razy była w Regeneris i nic. Za każdym razem wgranie softu i "czyszczenie" telefonu. I zwracają jako telefon w pełni sprawny, bo "przeszedł test zgodności zgodnie ze specyfikacją". A telefon jak miał wady tak ma je nadal. Masakra! Moja cierpliwość skończyła się już dawno!

Chętnie skorzystam z Twoich doświadczeń z UOKiK. Proszę podziel się informacjami, jakie tam uzyskałeś. Może wspomożesz nas odpowiednim pismem?

A specjaliści w Finlandi musza naprawdę nieźle działać skoro potrzebowali dopiero informacji z polskiego forum.. na forach zagranicznych od poczatku roku użytkownicy skarżą się na tę usterkę i jakoś Nokia jeszcze nie poradziła sobie z tym problemem! ehh

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
aaaa1

Problem który poruszacie jest znany również mi  (mam lumie 710) - mnie to trochę śmieszyło bo mam zestawy słuchawkowe, ale gdy parę razy musiałem porozmawiać trzymając telefon "niedbale" - czyli ramieniem albo nie do konca przytulając sie policzkiem do niego, efekt był taki jak opisujecie.

PROBLEM wynika PRAWDOPODOBNIE z tego że mój, i wasze raczej też, telefony mają po 2 MIKROFONY. Przy czym 2 jest zlokalizowany z tylu (od strony baterii).Założenie tej konstrukcji jest takie że dźwięk z 2 mikrofonów jest porównywany i odcinane są szumy a "podkręcany" głos. Tego się tylko domyślam, bo tak działają zestawy mikrofonów w słuchawkach Plantronicsa

ROZWIĄZANIE/A:

1. Rozmawiając przytul się do telefonu :smileyhappy: jak naleśnik do patelni. Nie żartuję, spróbuj rozmawiać tak żeby telefon przylegał do ucha i policzka (u mnie pomaga w 100%)

2. Do mojego telefonu gdzieś na sieci jest manual jak zakleić tylny mikrofon - może w waszym telefonie jego lokalizacja i neutralizacja też pomoże.

Z drugiej strony to straszny obciach dla NOKI która ledwo przeżywszy na rynku ma tak arogancki stosunek do ludzi którzy jej zaufali....mimo że na dobrą sprawę nie powinni.

Powodzenia

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
Mentu12

@Mar84 - W urzędzie miła Pani poinformowała mnie, że oni takimi sprawami się nie zajmują, oraz pokierowała do Powiatowego Rzecznika Konsumenta, wybiorę się tam w poniedziałek, jak tylko coś będę wiedział, stworzę posta.

@ aaaa1 - Rozwiązanie numer 2 jest bardzo prawdopodobne, przypomina mi się moja przygoda z Nokią 6720 Classic, na początku w niej występował ten sam problem, który występuje w części Lumii, problem został rozwiązany poprzez wyłączenie tłumienia szumów z tła.

Uważam, że dla nas klientów, powód tej usterki jest nieważny, ważne jest to, że nasze urządzenia, które do tanich nie należą, są niesprawne.

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
jolka

Zaskakujące, że użytkownicy wiedzą więcej na temat możliwych źródeł awarii niż sama Nokia. Porażka!

Ta sprawa może jednym wydawać się błaha, ale mnie już dobija. Posiadam niesprawny (tak, bo nie działa jego podstawowa funkcja) telefon, za który zapłaciłam blisko 2 tys złotych i który już kilka razy trafiał do serwisu i za każdym razem wracał nienaprawiony! Bo Nokia nie wie jak go naprawić i nie podsuwa żadnych innych pomysłów jak rozwiązać tę kwestię. W sumie niezły sposób na biznes - sprzedawać niedziałający sprzęt, zmusić klienta to wielokrotnych reklamacji, czekać aż na rynku pojawi się 100 telefonów nowszej generacji i liczyć na to, że klient się zniechęci. Brawo Nokia, brawo! Model biznesowy nad wyraz przemyślany!

Jak Panowie zaciągnięcie języka u Rzecznika Praw Konsumenta to ja też poproszę o jakieś info. Nie odpuszczę tego tematu. O nie!

pozdrawiam

jola

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Michal1982

Mario, piszesz:

"Przepraszamy, że w tej chwili nie możemy udzielić więcej informacji, zazwyczaj tego rodzaju rzeczy są rozwiązywane w następnych aktualizacjach oprogramowania, ale damy Wam znać, kiedy dostaniemy potwierdzenie." 

czy w takim razie mamy oddawać niedziałające telefony do serwisu? Ale po co, skoro nie potraficie rozwiązać tego problemu i dopiero "eksperci techniczni w Finalndii" nad tym pracują?

Czekać do aktualizacji oprogramowania? Ile czekać? tydzień? miesiąc? pół roku? I przez ten czas posiadać niesprawną słuchawkę z której nie można korzystać, bo jej podstawowa funkcja - połączenia głosowe - jest wadliwa?

Co robić Nokia, co robić? Może czas najwyższy, żebyście znaleźli jakieś rozsądne rozwiązanie, a nie grali na zwłokę? Jeżeli problem jest według Was "marginalny" to wymieńcie te "marginalną" liczbę wadliwych słuchawek i wreszcie skończy się nasza gehenna!

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
jolka

[ Edytowane ]

Droga Nokio, czy Wasi "eksperci" z Finlandii już wiedzą, dlaczego niektórzy użytkownicy Lumii nie mogą z nich korzystać, ze względu na fatalną jakość połączeń? Już trzeci miesiąc bujam się z niesprawną słuchawką, Wasz serwis nie jest w stanie jej naprawić. Naprawdę wgrywanie nowego softu nic nie daje, kiedy na to wpadniecie? Jak wgracie go po raz piąty? Również czyszczenie nie pomaga.. Rozmówcy mnie nie słyszą lub słysza bardzo niewyraźnie. Mam dosyć mówienia - "powtórz proszę", "co powiedziałaś?", "mam wrażenie jakbym rozmawiał z robotem", "gdzie ty jesteś, pod ziemią", "czy jesteś w jakimś tunelu?" Może wreszcie zrobicie coś co pokaże, że Wasza obsługa klienta stoi na wysokim poziomie, a nie stacza się po równi pochyłej? Od zawsze używałam Nokii.

[Informacja moderatora] Post został edytowany. Usunęto informacje niezgodne z warunkami korzystania z Forum Pomocy technicznej Nokia – dyskusje. 

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
Michal1982

MarioS., może zamiast edytować posty zdenerwowanych użytkowników weźmiesz merytoryczny udział w dyskusji i pomożesz użytkownikom, którzy nie mogą korzystać z Lumii, bo ta nie spełnia swojej podstawowej funkcji - uniemożliwia dokonywanie rozmów..

Nokia, ręce opadają! Co robić z niedziałającymi słuchawkami?!?

Użyj zwykłego tekstu.