Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Specyfikacja techniczna Lumia 820 - pytanie

Doradca
Buzka23

Specyfikacja techniczna Lumia 820 - pytanie

Witam, mam pytanie dotyczące lumii 820. Czy we wszystkich sieciach specyfikacja techniczna jest ta sama? Czy LTE występuje we wszystkich modelach, czy tylko w wybranej sieci? Dokładnie chodzi mi o zakupienie telefonu w sieci orange, czy to jest ten sam model co w SKLEPIE NOKII? Pozdrawiam
Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
banlec

Jeśli chcesz mieć egzemplarz z działającym LTE to prawdopodobnie będziesz musiał kupić w Plusie gdyż tylko oni oferują tę sieć. Nieco światła na tę kwestię rzuca ten artykuł:

http://seekingalpha.com/article/1071481-nokia-lumia-920-there-is-a-non-lte-version-nokia-forgot-to-t...

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
Buzka23

Dzięki za odpowiedz, ale raczej chodzi mi o kwestie techniczne, tzn. kupuje model np w orange, to czy jeśli przejde do plusa będzie działać LTE, czy ten telefon po prostu tego nie ma?
Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
banlec

Wydaje mi się, że w takiej sytuacji nie będziesz miał LTE. Telefon sprzętowo wprawdzie obsługuje LTE ale do tego musi iść w parze konkretna wersja oprogramowania. Ew. zobacz jakie pasma są podane na opakowaniu tego telefonu z Orange. A nuż będzie tam LTE podane również.

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
Buzka23

ok, ale czy mogę zmienić wersję oprogramowania? wgrać oprogramowanie od producenta? Lumię 800 też miałem z orange i zmieniłem softa u Nokii na niebrandowanego. NIe mam jeszcze tel, przyjdzie w poniedziałek. Nie jestem w orange.
Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
banlec

Wydaje mi się, że powinno to być możliwe.

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
Buzka23

Dzięki za odpowiedź.
Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

[ Edytowane ]

No właśnie nie bardzo. Na forach zagranicznych, jak i krajowych o tym pisano. Linku nie zapodam, coby się nie narażać regulaminowo, ale to na forum producenta systemu operacyjnego wyjaśniono. Nie ma możliwości (legalnej) wgrania czystego systemu operacyjnego. Brandowane urządzenia mogą być nieco inne. Nie wiem, czy w ogóle coś w oprogramowaniu zmieniają, czy nie, ale wiem, że nie można pobrać czystego WP8 i sobie zainstalować. Telefony dla Orange mają nawet brandowane, czarne pudełka z logo operatora. Pomarańczowi "słyną" z tego, że lubią dużo mieszać w oprogramowaniu, ale nie wiem, na ile ta oemowa hybryda MS-Nokia-operator pozwala w świetle licencji. Można oczywiście próbować w serwisie Nokia Care, ale szczerze wątpię, by podjęli się "odbrandowania" telefonu i wgrania czystego systemu operacyjnego. Ja np. na niebrandowanej, sklepowej 920 nie mam podanego pasma LTE na naklejce na opakowaniu, choć kod serwisowy do testu pasma pozwala sprawdzić parametry dla LTE i wybierać sieć 2g,3g,4g (sic! - jeszcze nie ma takiej, bo LTE, to bardziej 3g+ niż 4g i ITU nie dopuszcza nazywania LTE siecią 4 generacji). Działa to LTE, czy nie - nie wiem, bo mój operator nie oferuje LTE. Sprawdź sobie ##3282#, kiedy odbierzesz telefon. Jeśli będzie test pasma LTE i w ustawieniach będzie możliwość wyboru 4g, to najprawdopodobniej urządzenie jest gotowe na LTE. Tyle ode mnie

[Informacja moderatora] Post został edytowany, gdyż zawierał treści obraźliwe.

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
banlec

Z pewnością nie mówimy tutaj o wgrywaniu oprogramowania w Nokia Care. A odnośnie korzystania jeszcze z LTE, to wydaje mi się, że dodatkowo jeszcze musisz mieć kartę sim to obsługującą i włączoną usługę LTE u operatora.
Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
Buzka23

Mi się udało wgrać soft niebrandowany do Lumii 800 w Nokia Care, musiałem za to zapłacic 100zł
Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
banlec

No to uprzejmy punkt znalazłeś. Podejrzewam jednak, że kod produktu telefonu nie uległ zmianie i jak zrobisz w przyszłości aktualizację w standardowy sposób to soft brandowany może powrócić, w nowej już wersji.

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
Buzka23

Okazało się, że przyszła brandowana na PLUSa i się ciesze, ponieważ z orange zawsze są problemy z aktualizacją. Jest LTE. Dzięki za pomoc.
Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

W temacie LTE, obojętnie u którego operatora kupiliście Lumię 920/'820, wejdźcie sobie w

Ustawienia > Punkt dostępu > Dodaj

i tapnijcie w "rodzaj danych" :smileywink:

obsługa LTE jest w każdej 820/920 i w każdym romie. Wystarczy karta sim lte, bycie w zasięgu nadajnika lte i ustawienia apn od operatora

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.