Forum'da Ara:
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: Telefonu sallayınca ses geliyor.

Kayıtlı kullanıcı
Caxoy
İleti Sayısı: 2
Kabul Edilen Çözüm

Telefonu sallayınca ses geliyor.

Selamlar herkese. 3 saat önce satın aldığım Nokia Lumia 920 model telefonumu elimle normal bir şekilde kavrayıp sağa sola doğru hafifce salladığımda tıkır tıkır bir ses geliyor. Ama tok bir ses, sanki bataryadan geliyor olabilir. Sizce bu normalmidir? Bunu yaşayan başkaları da varmı ?

Lütfen düz metin kullanın.
Moderator
AtakanT
İleti Sayısı: 20

Merhaba, 

Lumia 920'nizi salladığınızda "tıkır tıkır" bir ses duymanız normal. Duyduğunuz ses yüksek olasılıkla bataryadan değil kameradan geliyordur. Bu, telefonunuzun kamerasındaki OIS'ın (görüntü sabitleyici), optik titreşimleri azaltan yayların çıkardığı ses olabilir. Bu yüzden de sadece sizin telefonunuz değil, tüm 920'ler için geçerlidir :smileyhappy:.

Saygılar,

Atakan.

Bilge
OnurK
İleti Sayısı: 91

Doğrudur yazını gördükten sonra bende salladım aynı ses geliyor.
Windows Phone 8 Nokia Lumia 920
Ailenin en asi çocuğu :smileyhappy:
Yeni kullanıcı
hasansen_83
İleti Sayısı: 2

[ Düzenlendi ]

Bunun OIS ile ilgisi olmayabilir, benzer bir sorun için servisten destek almıştım.

Yeni kullanıcı
kisasamsun5
İleti Sayısı: 1

ılk baslarda bende normal sanıyordum daha yere bıle dusurmedıgım telefonun kamerayı acdımızda yukarı cıkan kapak catlakmıs ve suam kamerayı actıgımda dııııııd dıe ses gelıyor kameradan garantıye verdım bakalım beklıyoruz.