Forum'da Ara:
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: Titreşim+Ses Ve Sesin Karşı Tarafa Az gitmesi...

Yeni kullanıcı
EsEsliyim
İleti Sayısı: 2

Titreşim+Ses Ve Sesin Karşı Tarafa Az gitmesi sorunu

Lumia 920 kullanıcısıyım, Dışarıdan aramada telefon çaldığı zaman sadece başta 2 kere titreşim ve zil sesi çalmaya başlıyor daha sonra titreşim kesiliyor ve sadece zil sesi çalıyor. Normalde Titreşim+Ses yapıldığı zaman telefonu açıncaya kadar telefonun hem titreyip hem çalması gerekiyor bu sorun güncelleme ile düzeltilecek mi ?

Ayrıca telefonla konuştuğum kişiler sesimin az geldiğini belirtiyorlar sesin iyi gitmesi için telefonu kulağıma yapıştırmam ve ağzımı iyice yaklaştırmam gerekiyor bununla ilgili bilgi verirsenizde sevinirim...

Lütfen düz metin kullanın.
Uzman
enesx86
İleti Sayısı: 19

Ynt: Titreşim+Ses Ve Sesin Karşı Tarafa Az gitmesi sorunu

Her sorunun güncelleme ile giderilmesini bekliyorsun. Teknik bir arıza da olabilir. Yetkili servise gönderirsen sorunu gideririler. Ayrıca diğer kullanıcılar da her sorunun güncellemeyle giderileceğini düşünüyor. Güncellemeyle giderilecek olsa zaten Nokia  bunu halleder. Güncelleme geldi diyelim sorun giderilmedi o zaman ne yapacaksınız.  En iyi çözüm bence yetkili servis. 

Nokia Lumia 920
Yeni kullanıcı
EsEsliyim

Titreşimin sadece başta 2 kez çalışması ve sonra kesilmesi yetkili servisle ilgili bir durum değil tüm lumia 920 lerde bu şekilde..Telefon çalarken açıncaya kadar sürekli titreşim ve zil sesi olmalıdır diyorum ve bildiğim kadarıyla bu güncelleme ile düzeltilebilecek bir durum...

Katkıda Bulunan
Caner
İleti Sayısı: 6

Ben de sesimin karşı tarafa az gittiğini bir çok farklı kişiden duydum. Ben teknik bir arıza olabileceğini düşünüyordum fakat sanki genel bir sorun gibi.

Lumia 920 Kullanıcısı
Yeni kullanıcı
burjuvazi

Karşı tarafa ses gitme probleminin sadece ben de olduğunu düşünüyordum ama yalnız değilmişim bu konuda. Çok fazla dalgalanma ve sesin kesilmesi ile ilgili şikayetler geliyor konuştuğum kişilerden. Şebekedendir diye düşündüm ilkin ama en iyi çeken yerde bile yine aynı sorun devam ediyor.
Bilge
OnurK
İleti Sayısı: 91

Donanımsal değildir bence böyle bir sorun olsa bile herkes telefonunu yetkili servise verirdi.
Windows Phone 8 Nokia Lumia 920
Ailenin en asi çocuğu :smileyhappy:
Danışman
ekremparlak
İleti Sayısı: 38

Hattınızı microsim yapmak için kırdırdıysanız bu sorun çıkmış olabilir.
Yeni kullanıcı
Gokhann
İleti Sayısı: 1

ekremparlak yazdı:
Hattınızı microsim yapmak için kırdırdıysanız bu sorun çıkmış olabilir.

aynı sorun bendede var aradığım kişiler ses az geliyor diyor

Yeni kullanıcı
kazanc
İleti Sayısı: 3

Ses sorunu bendede var, aramada ilk anda çok kötü sonra düzeliyor denildi.
Telefonu yeni aldım ve bu sorun canımı sıkıyor.
Bir çok kişide aynı problem varmış,konu hakkında bilgi alabilecekmiyiz?
Uzman
Gokhannn
İleti Sayısı: 27

Ses iletme sorunu bende de var internette girdiğim forumlarda da aynı sıkıntıdan mustarip olanlar var bu konuda ne yapılabilir?
Katkıda Bulunan
sophisticated
İleti Sayısı: 9

[ Düzenlendi ]

Merhaba,

Lumai 920 ile konuşma yaparken özellikle telefonu yanağıma sıkıştırarak veya yatarak konuştuğumda karşı taraf sesim duyamadığını söylüyor. Bir diğer Nokia E5 telefonumla konuşurken hiç bir şekilde bu problemi yaşamıyorum. Telefonun işletim sistemi ve performansındna memnunken temel işlevi olan konuşma fonksiyonunu tam olarak yerine getiremediği için bu sorun iyice canımı sıkmaya başladı. Nokia global forumlarda araştırma yaptığımda bu sorunu yaşayan kullanıcılar olduğunu görüyorum. Yeni mikrofon teknolojisi gürültü engelleme özelliğinin buna sebep olduğunu bazıları donanımsal olduğunu telefonu değiştirip sorundan kurtulduğunu yazıyor.

Bu durumu yaşayanlar var mı? Şimdi telefonu garantiye verip 1 ay telefonsuz mu kalacağız? Anlatmasıda zor bir problem, inşallah saçma sapan, normal hali bu sorun yok vs gibi yanıtlarla insanı çileden çıkarmazlar..

Örnek 2 konunun linki;

http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Nokia-Lumia-800-microphone-problem-sounds-like-a-speaker...

http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Lumia-920-Anybody-with-mic-sensitivity-problems-when-tal...

Katkıda Bulunan
kemal1984
İleti Sayısı: 7

[ Düzenlendi ]

Nokia lumia 920 sahibiyim telefonda konuşurken sürekli sesin gelmediği şikayeti alıyorum,uygulamadan vazgectık telefonla da konuşamıyoruz.

Kayıtlı kullanıcı
dodes
İleti Sayısı: 1

[ Düzenlendi ]

lumia 820 kullanıcısıyım. tek sorunum biri aradığında bazen sesim karsı tarafa az gidiyor ben arayınca sesim normal gidiyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir.

Moderator
frht
İleti Sayısı: 290

Ynt: Ses gitmiyor

[ Düzenlendi ]

Merhaba,

Nokia Lumia 820 ve 920 telefonlarda görüşme sırasında ses kalitesinin düşük olması ve sesin karşı tarafa az iletilmesi başlıklı açmış olduğumuz konuyu inceleyebilirsiniz.

Teşekkürler

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Twitter’dan bizi takip edin Nokia videolarını izleyin