Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Usuwanie maili z serwera poczty

Nowy użytkownik
aolpriv

Usuwanie maili z serwera poczty

Witam serdecznie,

Właśnie udało mi się uruchomić Lumię 820 i skonfigurować konto exchanga, co nie było łatwe. Wygląda, że działa poprawnie. Mam natomiast problem z pocztą. Wszystkie widomości, które są ściągnięte z serwera na telefon są automatycznie usuwane z serwera. Nie znalazłem nigdzie opcji do włączenia, by pozostawały na serwerze. Czy ktoś może mi pomóc? Korzystam z normalnego komputera oraz urządzeń przenośnych i nie wyobrażam sobie sytuacji w której w dowolnym momencie nie widzę wszystkiego na wszystkich urządzeniach.

Pozdrawiam,

Andrzej.

Użyj zwykłego tekstu.
Ex-Moderator (Retired)
bodziek

Cześć aolpriv!

Dzięki za pierwszego posta i witaj na forum Nokii :smileyhappy:

W Lumii 820 nie ma ustawien dotyczących zachowywania mail-i na serwerach pocztowych, ponieważ telefon nie usuwa wiadomości obojętnie czy jest to skrzynka na Exchange’u, czy zwykła POP3/IMAP.

Oczywiście ze względu na obustronną synchronizację, wiadomości odczytane w telefonie pozostają odczytane i na serwerze i analogicznie w komputerze lub na innym urządzeniu. To samo dotyczy usuwania maili. Klient mailowy  w telefonie tak samo jak Outlook w komputerze, czy strona internetowa, przez którą wchodzi się na skrzynkę pocztową oferuje dostęp do maili dla każdej osoby która zna nazwę użytkownika i hasło. Ta osoba zatem ma prawo usuwać te maile i po usunięciu maila i synchronizacji (tak samo jak np. na Outlooku) informacja o usunięciu dociera na serwer i mail znika też ztamtąd.

Naturalnie usunięcie konta mailowego z telefonu nie usuwa żadnych danych z serwera, ale usuwanie maili przez konto – jak najbardziej.

Jeśli nie usuwasz ręcznie maili po odczytaniu w telefonie, sprawdź proszę czy na Outlooku lub kliencie mailowym, którego używasz na innych urządzeniach, nie masz włączonej synchronizacji tylko nowych (nieodczytanych) maili, co spowodowałoby niewyświetlanie zapisanych na serwerach, ale otworzonych w Lumii maili.

Gdyby to nie pomogło, możesz również usunąć i przekonfigurować konto, zwrazając w ustawieniach zaawansowanych uwagę szczególnie pozycjom Domain i Server (możesz skonsultować ustawienia z kimś z działu IT u ciebie w pracy). Oprócz tego zaznacz obowiązkowo połączenie SSL.

Jeśli poczta wymaga certyfikatu, możesz go uprzednio ściągnąć wchodząc na stronę serwera poczty przez przeglądarkę internetową na komputerze w pracy (np. https://mail.nazwafirmy.com, https://mail.nazwafirmy.com/owa itp.) i przenieść plik na telefon.

Pozdrowienia i powodzenia :smileyhappy:

Nokia Lumia 1020 -  Nic nie jest tak blisko Nokia Asha 501 - Super moc w kieszeni 

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
bogena

Ja mam podobny problem z Lumią 610.

W każdym innym telefonie oraz w każdym programie do obsługi poczty na komputerze (Outlook, Windows Mail) można znaleźć opcję "po usunięciu zachowaj wiadmości na serwerze". Przekopałam już chyba całą Lumię i nie znalazłam tej opcji w tym telefonie, a co za tym idzie usunięcie maila z telefonu automatycznie usuwa mi go z serwera. Jak spowodować zachowywanie wiadomości usuniętych z Lumii na serwerze poczty?

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

Ciekawe, ale mimo wszystko chyba jednak wiele zależy od konkretnego serwera.

Przykładowo z gmailem jest OK - kasowanie, usuwa, jak przez webmaila. Jednak skrzynki na WP i o2 za sprawą klienta poczty w Lumii 920 otrzymały katalogi "Deleted_items". Wcześniej ich nie było. Usunięte w telefonie wiadomości, trafiają do tych folderów (zamiast do folderu "Kosz") i siedzą tam, dopóki nie skorzystam z webmaila i ich nie usunę. Z normalnego kosza są okresowo usuwane, z tego "Deleted_items" już nie (mam tam jeszcze wiadomości z grudnia - od dodania konta).

A opcji "zostaw kopię na serwerze" tu nie ma, ponieważ inaczej odbywa się synchronizacja z serwerem. W ogóle ta opcja została chyba źle przez Ciebie zrozumiana. W takim np. Outlooku zaznaczenie jej sprawia, że przy korzystaniu z POP wiadomości nie były usuwane z serwera po ich pobraniu na lokalny dysk w komputerze. Usunięcie wiadomości lokalnie skutkowało również usunięciem jej z serwera (o ile nie zmieniliśmy tego w ustawieniach). Podsumowując "pozostaw kopię na serwerze" to nie to samo, co "usuń wiadomość z serwera, gdy zostanie ona usunięta lokalnie". A w kliencie poczty wbudowanym w Windows Phone to wszystko bardziej przypomina IMAP, więc synchronizuje pocztę nie usuwając jej z serwera, dopóki nie skasujemy jej w telefonie.

Użyj zwykłego tekstu.