Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Zmiana ilości znaków (160->70) w wiadomości ...

Uczestnik
danielt1

Zmiana ilości znaków (160->70) w wiadomości SMS w Lumii 920/820

[ Edytowane ]

Witam,

od miesiaca jestem uzytkownikime Lumii 920 i tez jestesm troche zniesmaczony WP8 w porownaniu do poprzedniej N8 z symbianem to takie banalne sprawy sa zaniedbane w WP8.

Miedzy innymi tez nie podoba mi sie ten oddzielny SMS o doreczeniu, ale mam inne pytanie odnosnie SMS'ow. Czy ktos moze mi powiedziec jak napisac SMS'a zeby nie zostal podzielony na 3 SMS'y. W ustawianiach mam wlaczona opcje zredukowanych znakow, podczas pisania nie uzywam "ogonków" mimo to SMS zaczyna byc dzielony po przekrozeniu 70 znaków. Chyba dwa razy udalo mi sie napisac SMS'a 160 znakow bez podzialu ale nie mam pojecia jak to sie stalo, mysle, ze to jakis czysty przypadek lub widzimisie WP8 :-)

Inna sprawa to rozmowy wideo. Dlaczego nie mozna przeprowadzic normalnej rozmowy wideo tylko ewent. w Skype? W specyfikacji telefonu na stronie nokii nie pisze, ze kamera tylko do dedykowanych aplikacji.

Poza tym takie banaly jak Profile, czy dzwonek narastajacy, czy nawet zmiana czasu drzemki to juz nie wspominam.

Zycze wszsytkim Wesołych Świąt.

[Adnotacja moderatora: zmieniono temat postu]

Użyj zwykłego tekstu.
Zarejestrowany użytkownik
AgnieszkaB

Dot.: Zmiana ilości znaków (160->70) w wiadomości SMS w Lumii 920/820

[ Edytowane ]

Mam Lumię 820 i dołączam się do pytania przedmówcy: w jaki sposób włączyć 160 znaków w sms-ie? oprócz przejścia na zredukowany zestaw znaków wyłączyłam podpowiedzi, ale nic to nie dało...

MariaS - pomóż

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

[ Edytowane ]

Tak na szybko mogę Wam powiedzieć, co odpowiada za krótkie SMS-y. Niestety nie wiem dlaczego. Temat ruszony też na forach MS i wciąż podejrzanie cicho. Początkowo myślałem, że to kwestia znaków diakrytycznych, ale uproszczony (Sieć+) nic nie daje. Potem obstawiałem słownik i podpowiedzi - niekorzystanie, wyłączenie również nie załatwia sprawy. Zmiana języka na EN również nie daje gwarancji 160 znaków. Moi drodzy - problemem są WIELKIE LITERY! Tak właśnie jest. I to nie wszystkie. E, T, Z, I, O, P, A, H, K, Y, X, B, N, M - jeśli któraś się pojawi, mamy z automatu redukcję do 70 znaków :smileysad: Odkryłem to klepiąc po omacku bez słownika i z małymi literami było 160. Z wielkimi różnie. Pod koniec wiadomości wprowadzałem po kolei wielkie litery i okazało się, że wystarczy jedna "zakazana" i wiadomość jest rozbijana na 3. Sprawdziłem billing operatora - to nie jest tylko sprawa programowa. SMS-y faktycznie liczone są po 2-3 wiadomości, mimo że do odbiorcy docierają w jednym kawałku i z innego telefonu można je przesłać, jako pojedynczą wiadomość. Widać więc, że Windows Phone 8 źle koduje niektóre wielkie litery, traktując je chyba jak narodowe znaki diakrytyczne. Czekam z utęsknieniem, aż to poprawią. Swoją drogą raporty w formie oddzielnych SMS'ów też mnie drażnią. Wolę stare rozwiązanie oznaczania wiadomości, jako doręczonej. Raport usunę i po jakimś czasie już nie wiem, co z konwersacji dotarło, a co nie. Do tego dziwi brak możliwości zaznaczania wielu wiadomości, aby usunąć wybrane. Mamy możliwość skasowania całej korespondencji lub kasowania pojedynczo - to ma być ułatwienie? Odbiegając od tematu - ten system nie posiada wielu elementarnych funkcji zwykłej komórki za 100 zł z marketu. Żeby nie być gołosłownym - przykłady: edycja numeru przed dzwonieniem, przenoszenie/kopiowania numerów i wiadomości SIM - telefon i odwrotnie; menu przekazywania połączeń, wiadomości sieciowe (area info itp.) ustawienia czasu drzemki w budziku, odrębna regulacja głośności dzwonka i innych dźwięków, czy jeszcze zmiana rozmiaru robionych zdjęć. Można długo wymieniać. Czemu MS i Nokia tak usilnie kopiują rozwiązania z iOS, zamiast trzymania się zasad benchmarkingu i brania tylko dobrych rozwiązań od Apple bez tych wszystkich ograniczeń? Wszystkie bajery rozumiem i doceniam, ale czemu dzieje się to kosztem kastrowania urządzenia ze standardowych funkcji telefonu komórkowego?

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
tmpv

[ Edytowane ]

tylko 70 znaków w SMS???? to totalna LIPA....

tak na szybko najbardziej drażnią mnie w Windows Phone następujace braki (funcje obecne były nawet w starych "Symbianach")

1) raport doręczenia jako odrębna wiadomość zamiast wygodnej zmiany statusu z godziną doręczenia (irrytujące!)

2) brak diody LED która migałaby gdy nadejdzie SMS (nie każdy lubi co chwile budzić telefon z trybu "wygaszonego ekranu" by sprawdzić co tam na kafelku)

3) brak możliwości blokowania niechcianych SMS/połaczeń telefonicznych (chyba że taka funkcja jest a ja jej nie odnalazłem to prosze o skorygowanie...)

4) SMS 70 znaków...

to są ELELEMTARNE braki, co do systemu który wyszedł już z fazy poczatkowej.

Takie "niedoróbki" można było wybaczyć w WP7, ale 8ka powinna być juz bardziej dopracowana.

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
pmmarcin

[ Edytowane ]

Przyłączają się do postulatów poprzedników. Oczekujemy zmian.

Użyj zwykłego tekstu.
Ex-Moderator (Retired)
halszka

Witajcie, 

Pozwoliłam sobie stworzyć oddzielny temat dotyczący problemu z malejącą ilością znaków. Sprawdziliśmy w dostępnych nam egzemplarzach i problem występuje również u nas i tak jak u T_PL pojawia się przy włączonej redukcji znaków i skorzystaniu z wymienionych wielkich liter. 

Wysyłam Wam na PM prośbę o podanie danych dotyczących Waszych modeli i ich oprogramowania. Po ich otrzymaniu przekażemy sprawę programistom. 

Z pozdrowieniami i prośbą o cierpliwość, 

halszka

Jeśli post okazał się pomocny kliknij gwiazdki Kudo. Jeśli Twój problem został rozwiązany kliknij "Zaakceptuj jako rozwiązanie".
Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
KrzysiekW

Witam Ja też się przyłączę do tematu: Lumia 920 wersja systemu operacyjnego 8.0.9903.10 pozdr. Krzysiek
Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
tmpv

Generalnie jestem trochę zniesmaczony podeściem, gdzie użytkowników telefonu (który do tanich nie należy) traktuje się jak króliki doświadczalne systemu Windows Phone. (wystarczy poczytac forma poświecone WP)

Aby była jasność:

nie mam pretensji do producenta telefonu (Nokii) która zrobiła całkiem udany aparat, lecz "twórcy" cudownie niedopracowanego systemu jakim jest Windows Phone 8.

(o brakach nie będę się powtarzał, kilka z nich chociazby powyżej)

Nie potrafię pojąć, dlaczego tak potęzna korporacja jaką jest MS nie potrafi zaoferowac funkcjonalnego, dopieszczonego i dopracowanego systemu?! Armia ludzi i takie funkcjonalne braki, które praktycznie wyłażą na każdym kroku użytkowania?.. 

Góra urodziła ..mysz? :smileywink:

Wiem ze to nie Nokia powinna być końcowym odbiorcą "żali" użytkowników, chociaż moim zdaniem jako partner MS powinna zadziałać w tym temacie, bo wizerunek obu na tym traci.

Tyle w temacie :smileywink: Pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
Buzka23

Podpinam się pod temat, Nokia Lumia 820
Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

tmpv napisali:

2) brak diody LED która migałaby gdy nadejdzie SMS (nie każdy lubi co chwile budzić telefon z trybu "wygaszonego ekranu" by sprawdzić co tam na kafelku)

Przecież możesz ustawić pokazywanie ilości nieodebranych połączeń. nowych smsów i emaili na ekranie blokowania. Nie musisz wychodzić do ekranu startowego i oglądać kafelków.
Poza tym dioda też chyba nie migała w nieskończoność po otrzymaniu smsa, a przez jakiś czas jedynie.

Co do reszty się zgadza

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
tmpv

Coś już wiadomo odnośnie problemu z SMS max 70 znaków?

(mam to samo - mimo ustawienia na "zredukowany')

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

tmpv napisali:

Coś już wiadomo odnośnie problemu z SMS max 70 znaków?

(mam to samo - mimo ustawienia na "zredukowany')

Podobno, powtarzam - podobno, naprawia to aktualizacja Portico. Przynajmniej są w necie takie doniesienia użytkowników.

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

T_PL napisali:

...Moi drodzy - problemem są WIELKIE LITERY! Tak właśnie jest. I to nie wszystkie. E, T, Z, I, O, P, A, H, K, Y, X, B, N, M - jeśli któraś się pojawi, mamy z automatu redukcję do 70 znaków

właśnie sobie uświadomiłem że mam zainstalowane Portico i sprawdziłem

wklepanie tych wielkich liter które podaje T_PL nie powoduje skrócenia smsa do 70 znaków, dopiero dodanie do nic polskich znaków diaktrycznych skraca wiadomość (co jest normalne)

czyli Portico rzeczywiście to naprawia

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

[ Edytowane ]

Baaardzo dobra wiadomość, jako że obawiałem się, iż będzie kicha. Niektórzy użytkownicy HTC mają wciąż problem z wielkimi literami, mimo instalacji Portico. Obyś miał rację i niech Nokia z Portico już nie skraca sms'ów z wielkimi literami :smileyhappy:

PS A tak przy okazji - czy ktoś z moderatorów mógłby poprawić temat? Ta "ilość znaków" okropnie kaleczy nasz język. Znaki są policzalne, więc zmieńcie proszę na "liczba".

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

[ Edytowane ]

T_PL napisali:

Baaardzo dobra wiadomość, jako że obawiałem się, iż będzie kicha. Niektórzy użytkownicy HTC mają wciąż problem z wielkimi literami, mimo instalacji Portico. Obyś miał rację i niech Nokia z Portico już nie skraca sms'ów z wielkimi literami :smileyhappy:

w pierwszym załączniku screen z smsa z literami których użyłeś, w dugim z literka "ą". Za każdym razem PRZED nimi wpisałem 70 znaków + "enter" po każdej linii, czyli 77 znaków - efekt widać.

I mam nadzieję, że o to wam chodziło. Ja sam nigdy wcześniej na to uwagi nie zwracałem bo mam nielimitowana liczbę smsów w abonamencie. Co nota bene pozwala mi też polskich znaków używać bez problemu i korzystać ze słownika w WP8 :smileyhappy:

Użyj zwykłego tekstu.