Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: app. Nokia Mapy na Lumia 920 (dokladność lok...

Doradca
tmpv

app. Nokia Mapy na Lumia 920 (dokladność loklalizacji)

witam

Z jaką dokładnością aplikacja Nokia Mapy pokazuje wam Wasza lokalizację?

Czy "o jedną ulice dalej" (+/-100m) to akceptowalna niedokładność dla tej aplikacji?

dla mnie trochę to nieprecyzyjne......

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

Dot.: app. Nokia Mapy na Lumia 920 (dokladność loklalizacji)

Może po prostu GPS nie zdążył ustalić pozycji, albo byłeś w budynku? Na początku zawężane jest pole w oparciu o dane z BTS operatora komórkowego i być może (zależnie od urządzenia, konfiguracji itp.) dane WiFi. "Goły" GPS nie rzadko potrzebuje nawet 8-10 minut pod gołym niebem, żeby nawiązać stabilną łączność z minimum 3 satelitami, aby z 3 jednoczesnych namiarów określić względnie precyzyjnie pozycję. Dodaj do tego błąd na refrakcję, jonosferę, celowe zakłócenia urządzeń cywilnych (kilka-kilkadziesiąt metrów, zależnie od "znaczenia strategicznego" obszaru). Programy nawigacyjne często sztucznie nakładają pozycję na drogę, choć sam GPS może "myśleć", że jest 2-3 metry obrok drogi. Niemniej 100 metrów w naszym kraju to raczej wynik niedokładnego ustalenia pozycji z obserwacji satelitarnej. Zakładam że to tu działa to magiczne "a" z aGPS i po prostu masz pozycję w oparciu o kilka nadajników komórkowych (BTS), zanim GPS zrobi swoje. Przy jednym BTS będziesz miał jedynie obszar (okręg wokół nadajnika) w którym się znajdujesz. Dwa BTS już dają dość precyzyjną pozycję. GPS wymaga przynajmniej 3 satelitów, żeby mieć współrzędne i... wysokość.

Jeżeli próba pod gołym niebem, przy bezchmurnej pogodzie z dużą dozą cierpliwości (nawet do 10 minut) nie zredukuje przekłamań, to może być problem z kalibracją map. Warto wówczas spróbować jakiejś innej nawigacji, lokalizatora, czy czegokolwiek on-line, co potrafi pokazać naszą pozycję np. na mapach Google.

Nic więcej w tej chwili nie przychodzi mi do głowy. Tak jest u mnie - szybko łapie z BTS, ale na GPS trzeba poczekać i być poza budynkiem. Gdy pochmurno, to też trwa dłużej.

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
tmpv

Dzięki. Polaczenie w domu, do nieba minimum dwa piętra.... :smileywink: Pewnie jest tak jak mówisz... z BTS lokalizacja :smileywink:

Użyj zwykłego tekstu.
Profesor
Gagman

a Nokia Mapy korzysta tylko z GPS czy też z GLONASS, bo sama Lumia to też obsługuje

Gwiazdka Kudo i Zaakceptuj jako rozwiązanie  to całkiem fajne opcje tego forum :thumbup:
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
aada

I tu jest pole do popisu dla producentów, by dostarczać urządzania z powyłączanymi łączami, by użytkownicy korzystali z nich świadomie, zamiast rozładowywać bez potrzeby baterię. Kwestii zdrowia tu nie poruszę z obawy o zablokowanie konta. Ale jeśli źle się czujecie podczas obcowania z telefonami wszelkich marek (dotyczy również wifi w innych urządzeniach) - wyłaczajcie zbędne łącza.
Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
aada

Bluetooth to też lącze radiowe, też nie należy się nim bez potrzeby napromieniowywać.

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
tmpv

na zewnątrz chodzi trochę precyzyjniej - w budynku "lokalizowało mnie" ponad ...pół kilometra dalej ... :smileyhappy:

sama nawigacja w działaniu to trochę porażka - gubi się na co drugiej ulicy (chyba że źle ustawiłem coś, chociaż tam nawet nie ma nawet co konfigurować)

wiem że mapy pracują w trybie off-line po pobraniu, nie wiecie czy nawigacja też? (bezpieczeństwo o rachunek przy korzystaniu za granicą)

co do pobierania map - mały "zonk"... chcę je pobrać przez połączenie internetowe bezpośrednio w telefonie (mam ponad 2GB/m-c)  i ... nie mogę, krzyczy o WiFi którego nie używam.... hmmmm......

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

Nawigacja "Drive+" - mimo, że wciąż beta, to akurat radziła sobie off-line lepiej, niż oddzielna aplikacja do map. Przed wszystkimi aktualizacjami dawała radę bez Intetnetu i tak jest nadal.

Jeśli obawiasz się o koszty transmisji danych za granicą, to pamiętaj, że w ustawieniach sieci komórkowej masz możliwość wyłączenia transmisji danych w roamingu. Wówczas koszty nie zaskoczą, bo ustawienia nie pozwolą na korzystanie z sieci. Jeśli będziesz miał potrzebę, to włączysz transmisję danych jedynie na czas faktycznej potrzeby skorzystania z niej. To dobre również w strefach przygranicznych, gdy telefon przy słabym zasięgu potrafi czasem złapać zagranicznego BTS'a, z racji na silniejszy sygnał... :smileywink:

Użyj zwykłego tekstu.