Forum'da Ara:
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: değişik bir durum..yardım ve önerilerinizi be...

Danışman
Makale_Helvetia
İleti Sayısı: 52
Kabul Edilen Çözüm

değişik bir durum..yardım ve önerilerinizi bekliyorum

Nokia Lumia 820'yi geçen cuma Vatan Bilgisayar'dan aldım..Ve yeni bir şey fark ettim..sadece bende mi var bilmiyorum ama..telefon güç tasarrufunda iken şarjı %6 civarında iken kapanıyor..tekrar açıyorum..2-3 dakika daha kullanıyorum %0 oluyor..bataryayı korumak adına yapılan birşey mi bu..yoksa sırf bende mi var..?

Lütfen düz metin kullanın.
Cep telefonu gurusu
ugura
İleti Sayısı: 1.642

Ynt: değişik bir durum..yardım ve önerilerinizi bekliyorum

@Makale_Helvetia Normalde telefon kapandığı zaman aslında tam olarak kapanmaz, sadece uyku moduna giriyormuş gibi düşünebilirsin. Yani telefon kapalıyken açma-kapama ve diğer tuşlara cevap verebilmesi için bir miktar enerjiye ihtiyaç duyulur. 

Telefon şu anda yeni olduğu için içindeki pil tam performansla çalışmıyor, o yüzden yedek olarak ayrılan bu güç %6 gibi (benim 920'nin saatlik pil tüketimine eşit)  yüksek bir oran görünüyor. Pil biraz kendine gelince %1-%3 arasında bir şeye denk gelecektir bu oran.

Ayrıca cihazda kullanılan LiPo pillerin de tamamen bitirilmesi tavsiye edilen bir şey değildir ve pile zarar verebilir ve pilin ömrünü kısaltabilir. O yüzden pili tamamen bitirmeden telefonu şarj etmeni öneririm.

The silence will fall
Danışman
Makale_Helvetia
İleti Sayısı: 52

Ynt: değişik bir durum..yardım ve önerilerinizi bekliyorum

teşekkürler..içime su serpti bu cevabınız. birkaç şarj daha yapıp durumu gözlemleyeceğim.Önerileriniz için de teşekkürler ayrıca