Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

komputer nie rozpoznaje mojej 820

Opiekun
mar84

komputer nie rozpoznaje mojej 820

jak w temacie. problem jest ze sterownikiem, którego system nie może znaleźć i zainstalować... Przy próbie odpalenia aplikacji WindowsPhone (komputer mam z systemem Windows 7) system zaczyna szukać sterownika RM-825|Nokia Lumia 820 i niestety go nie znajduje (Nie można znaleźć sterownika). Może ktoś jakoś sobie z takim problemem poradził? Z góry dziękuję za pomoc!

Użyj zwykłego tekstu.
Community Manager
MariaS

Dot.: komputer nie rozpoznaje mojej 820

Cześć mar84,

Witaj na naszym Forum pomocy technicznej Nokia!

Jeśli komputer nie rozpoznaje telefonu Nokia Lumia 820, należy sprawdzić poniższe elementy.

1. Przesuń palcem po ekranie głównym i upewnij się, że jest odblokowany.

2.  Sprawdź, czy na komputerze są zainstalowane najnowsze aktualizacje.

– Kliknij kolejno przycisk Start, Wszystkie programy i Windows Update.

– Kliknij Sprawdź aktualizacje i poczekaj, aż system Windows wyszuka najnowsze aktualizacje do komputera.

– Kliknij Wyświetl dostępne aktualizacje.

– Jeśli komputer znajdzie ważną aktualizację Microsoft - Other hardware - WinUsb Device, zaznacz ją i kliknij Zainstaluj.

3.  Sprawdź wersję sterownika i ręcznie zaktualizuj sterownik.

– Kliknij Start, kliknij prawym przyciskiem myszy Komputer, a następnie kliknij Właściwości.

– Kliknij Menedżer urządzeń w lewej kolumnie.

– Zostanie wyświetlone okno z nazwą komputera i listą plików. Jeśli nie widzisz plików, kliknij nazwę komputera. Nazwa telefonu Nokia Lumia powinna być wymieniona na liście Urządzenia przenośne. Jeśli telefon został niepoprawnie zainstalowany, przy jego nazwie może pojawić się żółty wykrzyknik lub może on znajdować się na liście Inne urządzenia jako Urządzenie USB lub nieznane urządzenie.

– Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę telefonu i opcję Aktualizuj oprogramowanie sterownika.

– Wybierz Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika. System Windows znajdzie sterownik i zainstaluje go jako Urządzenie WinUSB.

– Po zakończeniu instalacji sterownika zamknij otwarte okna, aby wyjść z Menedżera urządzeń. Jeśli zostanie wyświetlony monit o ponowne uruchomienie komputera, zrób to.

4. Potwierdź, że telefon może komunikować się za pośrednictwem Zapory systemu Windows.

– Na komputerze przejdź do Panelu sterowania

– Otwórz Zaporę systemu Windows i wyłącz ją.
 – Podłącz telefon, a następnie ponownie włącz zaporę.

5. Jeśli w Menedżerze urządzeń nie ma żadnego wpisu dotyczącego Twojego telefonu, komputer nie rozpoznaje, że telefon jest podłączony.

– Upewnij się, że używasz kabla USB do synchronizacji danych dołączonego do telefonu.
 – Możesz też wypróbować inny port na komputerze, ale nie używaj koncentratora USB ani portów znajdujących się z przodu komputera.

Uwaga: Aplikacja Windows Phone na komputery PC nie działa w systemie Windows RT. Pamiętaj również, że programu Zune PC nie można używać z systemem Windows Phone 8.

Mam nadzieję, że po zastosowaniu się do powyższych wskazówek problem zniknie.

Pozdrawiam, 

MariaS

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
mar84

Niestety, wypróbowałem każde z tych rozwiązań, lecz problemu nie udało mi się rozwiązać. Czy Nokia udostępnia sterownik, którego system nie może sam zlokalizować?

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
stavrovpl

Miałem tak samo zaistaluj program do obsługi telefonu
http://www.windowsphone.com/pl-PL/how-to/wp8/windows-phone-app-for-desktop
Uruchom ponownie kompa.
Podłącz telefon po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji i pozostaw tak na jakiś czas. U mnie wskoczyło po jakiś 10 minutach. Na angielskim forum już też przerabiali ten temat
Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
maciagmag

Niestety mam ten sam problem, żadne z powyższych rozwiązań nie działa.

Użyj zwykłego tekstu.
Zarejestrowany użytkownik
wojtektr

Mój system to Windows 7.

Komputer widzi Lumię 820 i mam możliwość dostępu do jej dysków, ale menadżer urządzeń pokazuje mi, że System nie znalazł sterowników dla RM-825|Lumia 820.

Na początku w Lumii nie działał  mi też sklep Marketplace (pokazywał błąd C101a006) , ale po założeniu konta na zune.net i jego aktywowaniu nawet sklep zadziałał dzięki czemu mogłem ściągnąć aktualizacje i zainstalować inne programy.

Niestety producenci nie poinformowali o takim rozwiązaniu. Teraz mogę zainstalować i zalogować się w programie Zune, ale niestety pogram podobnie jak Windows nie widzi telefonu.

Jestem na siebie wściekły, że zachaciało mi się zmieniać moją pocziwą N8 z Symbianem na ten niedopracowany system ale mówi się trudno. Jestem zaawansowanym użytkownikiem i trafia mnie. Wyobrażam sobie co czują laicy.

Zamiast cieszyć się nowym fonem i jego nowymi możliwościami.

Ma nadzieję, że Microsof albo Nokia udostępnią sterowniki i będzie po kłopocie.

Przytaczane na forum rozwiązania nie przyniosły rezultatu ani mnie ani mojemu koledze.

POMOCY !

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
T_PL

Telefon powinien być wykryty w Windows 7 bez żadnych dodatkowych sterowników i oprogramowania. Windows Phone 8 nie wymaga Zune. Jeżeli to nie działa, spróbuj z innym komputerem (może śmietnik w rejestrze, sterownikach, jakieś problemy w systemie?). Nie chcę od razu sugerować reinstalacji systemu, jeśli ma się okazać, że jest OK, a wadliwy jest telefon. Dlatego test z innym komputerem, bez instalacji czegokolwiek. Wypróbuj też inny, krótki przewód microUSB-USB do podłączenia. Może ten, któego używasz jest wadliwy? Jeśli inny przewód i inny komputer nie rozwiążą problemu, to kierunek serwis, bo telefon wymaga oględzin. Powtórzę raz jeszcze - Windows/Linux/Mac powinny go widzieć bez żadnego softu, tak jak pamięć aparatu fotograficznego. Prawie jak urządzenie pamięci masowej. Prawie..., ale jednak :smileyhappy:
Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
darek9865

Miałem na początku stycznia br ten sam problem z 820. radzę udać się do serwisu Autoryzowanego Nokia i tam wgrywają najbardziej aktualną wersję WP8 i wówczas problem przestaje istnieć.

Mój telefon był z PLUSA - chyba coś ci ludzie wgrali za duzo. 

W sobotę zostawiłem telefon a w niedzielę już go odebrałem i komputer już rozpoznawał Nokię.

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
maciagmag

Powiem tak,

mój telefon już dwa razy był w serwisie, i ciągle nie działa. Najpier zmiana oprogramowaina, potem serwis centralny i dalej nic.. będę próbować dalej. Ale też już żałuję że zmieniłam telefon.

Użyj zwykłego tekstu.
Zarejestrowany użytkownik
mialczek

Miałem ten problem i po sformatowaniu karty pamięci w telefonie zniknął.

Użyj zwykłego tekstu.