Forum'da Ara:
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

lumia'da zil sesi

Yeni kullanıcı
gkmn
İleti Sayısı: 1
Kabul Edilen Çözüm

lumia'da zil sesi

Arkadaşlar merhaba.

İp5 ten nokia lumia 925 e geçmeyi düşünüyorum. Fakat bir sorum olacak. Bazı forumlarda okuduğum kadarıyla Lumia da oyun oynarken sesi kıstığınızda telefonun sesi de kısılıyor diyorlar. Bu doğru mudur? Teşekkürler..

Lütfen düz metin kullanın.
Profesör
kunterkunt
İleti Sayısı: 362

Ynt: lumia'da zil sesi

hayır öyle bir durum yok , o arkadaşlar oyunun sesini kıstığını zannediyorlar ama telefonun sesini kısıyorlar aslında o yüzden öyle yazıyorlar

wp lerle ilgili sorunlarınızda sadece bu siteye danışın diğer sitelerde ben de çok garip yorumlar okuyorum
Contributor of the month
Danışman
oklawa
İleti Sayısı: 47

Black (gdr3) güncellemesi ile düzeltilecek bu sorun, 2014 başlarında güncellemenin yayınlanacağı yazıyordu çeşitli sitelerde.

Mevcut amber (gdr2) ile durum belirttiğiniz gibi. Tek bir ses ayarı var, o da zil sesini de kısıyor; müzik, video, oyun vs. sesini yandaki tuşlarla kısarsanız, zilin de sesini kısmış oluyorsunuz.
Profesör
kunterkunt
İleti Sayısı: 362

zaten video ve müziğin sesini duyabileceğin kadar ayarlıyorsun dolayısıyla zilin sesini de duyarsın çalınca , oyunları da oyunun içinden kısman gerekiyor zaten. kısık seste müzik dinlerken aniden yüksek bir zil sesi duymak istemem doğrusu
Contributor of the month
Cep telefonu gurusu
ugura
İleti Sayısı: 1.642

Hemen hemen her oyunun ayarlar bölümünde zaten ses ayarı var, oyundaki ses seviyesini azaltmak veya artırmak için telefonun genel ses ayarını kullanmak yerine oyun ayarlarından bu işlemi yapmak daha mantıklı, böylece oyunun sesi çıkmasın derken aramaları duymadım gibi bir şikayetiniz olmaz.

@oklawa Öncelikle GDR3 ve Black aynı güncelleme değil, onu bi ayıralım GDR3 Microsoft'un genel WP8 güncellemesi, Black ise Nokia'nın Lumia güncellemesi.  GDR3'le gelecek dediğin özellik söylediğinden tamamen farklı, kişiye özel uyarı sesleri (zil-mesaj vs.) atayabilme özelliği gelecek/geldi GDR3 ile birlikte. Ama farklı uygulamalar/oyunlar için farklı ses seviyeleri ayarlayabileceğin bir telefon ayarları menüsü yok. Açıkçası böyle genel bir ayar yapılabilen telefon var mı ondan bile emin değilim :smileyhappy:

The silence will fall
Danışman
oklawa
İleti Sayısı: 47

Yanlış yorumlamıyorsam, Black güncellemesi, gdr3 üzerine derleniyor, amber de gdr2 üzerine derlendi. Hatam varsa lütfen düzeltin, yanlış bilgi içermesin forum.

Ses ve video oynatan gömülü uygulamalara dahi eklenmemiş ses kontrol imkanı. Başta bu mantıksızlık düzeltilse sorunun yarısı aşılmış olur. Oyun oynamam ancak ücretli ücretsiz birçok oyun yüklü cihazda, sırf çocuğum için; ses rahatsız ettiğinde söylerim kısar, sonra telefonu koyar bir kenara. Sonrasında çağrı gelirse haberim olmuyor. Daha 5 yaşında, oyun canavarı ama ekserisi ingilizce olan karmaşık menülerde ses ayarını bulamaz.

http://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions/suggestions/1549681-control-ring...

linkteki öneri top listede 2. sırada, genel olarak bir ihtiyaç var kesinlikle, microsofttan soruna çözüm bekliyorum bende, tabi konunun direk Nokia ile alakası yok.

Dip not: amber ve gdr2 olan cihazımda kişiye özel zil sesi atayabiliyorum.
Cep telefonu gurusu
ugura
İleti Sayısı: 1.642

@oklawa GDR3 ve Black konusunda haklısın, Black güncellemesi GDR3'ün üzerine geliyor. Nokia her iki güncellemeyi birlikte dağıtacağını söylese de GDR2+Amber ikilisinde olduğu gibi bunda da aksaklıklar olabilir ve güncellemeler ayrı ayrı gelebilir. Ben GDR2'yi aldıktan günler sonra Amber güncellemesini yüklemiştim. O yüzden bu ikisi ayrı güncellemeler diye vurguladım.

Oyunlar ve uygulamalar konusunda bir şey diyemem, geliştiricinin koyması gereken bir özellik bu. Ama dahili müzik çalar ve video oynatıcıda ses kontrolü olmaması bence de Microsoft'un büyük bir düşüncesizliği.

GDR2'de zil sesi bölümünde neler yapabiliyordum hatırlayamıyorum ama GDR3 ile birlikte tüm sesli uyarılara özel zil sesi atayabiliyorum ve kişilere özel mesaj ve zil sesi ayarlayabiliyorum. Sanırım Windows Phone 8 güncelleme geçmişi sayfasında belirtilen yeni özellik de bu olsa gerek.

The silence will fall