Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Brak łączności z komputerem NOKIA LUMIA 620

Nowy użytkownik
Vesten

Brak łączności z komputerem NOKIA LUMIA 620

Witam,

Mam od 2 dni nową Lumie 620 - nie chce mi sie połączyć z internetem.
Próbowałem na 3 komputerach i wszędzie to samo - brak sterownika,
sprzęt nie został poprawnie zainstalowany.

Jakieś pomysły co to może być?

W sumie to nie działa mi jeszcze opcja MOWY,
gdy mówię "Wyślij SMS-a do OLA" to nie rozpoznaje nic, i nie można dyktować treści sms-a,
wogólnie nie są jakby aktywne te funkcje, mimo iż włącznoe są wszytskie opcje w MOWIE,
także zaznaczone jet " Rozpoznawanie mowy".

???
Pomocy,
Pozdrawiam,
Vesten.

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
_Artek_

Możesz doprecyzować te połączenia z internetem? Piszesz że próbowałeś na 3 komputerach czyli sugerujesz że chcesz wykorzystać telefon jako modem - Lumia tak nie zadziała.

Co do rozpoznawania mowy to o ile kojarzę działa tylko dla EN. Póki co brak wsparcia dla naszego rodzimego języka.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
4712050

podepnę się pod ten temat.
Mój komputer nie widzi telefonu. Próba znalezienia sterowników dla lumia 620 na witrynie Microsoft niestety skończyła się niepowodzeniem. Posiadam komputer z winXP. Czy można prosić o pomoc.
Użyj zwykłego tekstu.
Community Manager
MariaS

Cześć 4712050!

Telefon Nokia Lumia na systemie operacyjnym Windows Phone 8 może nie zostać rozpoznany przez komputer z systemem Windows XP, jeżeli nie jest zainstalowany dodatek Service Pack 3.

Aby rozwiązać ten problem, wykonaj proszę następujące czynności, opisane też tutaj:

1. Po pierwsze, zainstaluj najnowszy dodatek Microsoft Windows XP Service Pack w komputerze. Możesz pobrać Windows XP Service Pack 3 z Windows Update lub ze strony firmy Microsoft:

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=24

2. Następnie zainstaluj najnowszy program Microsoft Windows Media Player 11 na komputerze. Możesz pobrać Windows Media Player 11 ze strony firmy Microsoft:

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8163

Mam nadzieję, że wskazówki okażą się pomocne. Napisz jak Ci poszło :smileyhappy:

Pozdrawiam,

MariaS

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
4712050

[ Edytowane ]

Serdecznie dziękuję za informacje . Tak się złozyło, że wczesniej udało mi się samemu rozwiązać ten problem, jednak przekonany jestem, że innym uzytkownikom będą one bardzo przydatne.

Być może ta informacja będzie pomocna innym userom forum, więc podaję przyczynę  mojego problemu:

Powodem  nie rozpoznawania telefonu  przez komputer był błąd  na karcie SD. Co ciekawe - tel prawidłowo odczytywał zapisane na niej zdjęcia i pliki muzyczne, jednak musiał istnieć na niej jakiś błąd, bowiem po zmianie karty koputer widzi tak pamięc tel jak i karte ( oczywiście w trybie pamięci masowej )

Podkreslam, poprzednio komputer nie widział ani karty ani pamięci tel.

Karta fizycznie jest sprawna, bowiem dała się bez problemu sformatować pełnym formatem.

Raz jeszce dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
jack67

Dzięki za informacje, u mnie jest identyczny problem.Lumia 620 z kartą sd jest niewidoczna dla w8, bez karty sd wszystko ok. Proszę napisz jakiej kart u siebie używasz, podobno są różne klasy a ja nie mogę się doszukać w specyfikacjach telefonu, na stronach nokii jak to karta ma być żeby 620 prawidłowo działała.
Użyj zwykłego tekstu.
Community Manager
MariaS

[ Edytowane ]

Witam serdecznie!

4712050 Dziękujęmy za informację, na pewno będzie przydatna dla innych użytkowników :thumbsup:

Telefon Lumia 620 obsługuje kartę pamięci o maksymalnej pojemności 64 GB. Karty pamięci firmy Nokia, które zostały zatwierdzone jako kompatybilne z Lumia 620 to:

1 GB – MU-22
2 GB – MU-37

4 GB – MU-41

8 GB – MU-43

16 GB – MU-44

32 GB – MU-45

Jeżeli korzystacie z kart innych producentów, wyślijcie proszę na PM dane tych kart, postaramy się sprawdzić czy współpracują one z telefonem Lumia 620 :smileyhappy:

Pozdrawiam i życzę miłego korzystania z forum :smileyhappy:

MariaS

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
laurakoltun1

Witam :smileyhappy:

Mam kartę sd, ale nie jest ona firmy Nokia, na przodzie jest jedynie napisane Micro 1gb, a z tyłu:

mm8gr0 1guaca - na

i y004f000 944

Made in Taiwan

Jest to moja stara karta z Nokii 500 i są tam różne dziwne foldery. Mam to wszystko usunąć? Co zrobić, ponieważ wkładając ją do Lumii 620 pokazuje mi, "że jest problem z karta sd i ta karta moze nie dzialac prawidłowo, mam ją włożyć do komputera aby spróbować rozwiązać problem". A najlepsze jest to, że jak podłączam telefon do mojego laptopa z Vistą kablem USB w folderze telefonu nic kompletnie nie ma..Tak samo jest gdy wyjmę już kartę i znow podłącze usb, nadal jest pusto..

Mam jeszcze laptopa z Windowsem 8, ale to nic nie zmienia..Co mam zobić? Pozdrawiam, i z góry dziękuję.

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
bucefal

Przeprowadź szybki format (na FAT32) w czytniku kart pamięci w komputerze, o dowolnym systemie operacyjnym, włóż do Lumii 620 i powinno działać:smileywink:
J
Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
bucefal

Zaswitała mi taka myśl - czy podpinałeś telefon z wygaszonym/zablokowanym ekranem?Telefonu po podpięciu do komputera może nie wykrywać, jeśli ekran nie będzie odbezpierczony, jest to funkcja bezpieczeństwa systemu operacyjnego telefonu, by nikt niepowołany się do niego nie dostał.
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
laurakoltun1

Podłączyłam teraz telefon do komputera z Windowsem 8 i zainstalowałam jakiś tam program Windowsa Phone i gdy już podłączę tel przez usb wszystko jest ok, ale pod warunkiem, że w telefonie nie ma karty sd, gdy jest wyświetla się wtedy, że szuka urządzenia (i nie może go znaleźć jak się okazuje). Więc już nie wiem, czy pozostaje mi kupić nową kartę z tych co koleżanka powyżej napisała czy coś z nią może zrobić. Dodam, że jestem zielona w tych sprawach, więc nie mam pojęcia jak przeprowadzić cytuję: "szybki format (na FAT32) w czytniku kart pamięci w komputerze" :smileyhappy: Wytłumaczysz mi?
Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
bucefal

Jasne:smileywink:
Otwierasz "Mój komputer".

Wkładasz kartę do czytnika (zakładam, że masz czytnik kart tego typu) w laptopie bądź komputerze.
W panelu "Mój komputer", powinna pojawić się "urządzenie przenośne magazynujące dane", mówię z głowy, ale jakoś podobnie powinno to brzmieć. Wejdź w ikonę tego urządzenia i sprawdź czy poprawnie odczytuje kartę.

Wychodzisz ponownie do "Mój komputer", nacikasz prawym przyciskiem myszy na ikonę karty SD i jako jedna z wielu powinna pojawić się opcja "Formatuj".
Wybierasz tę opcję, pojawi się nowe okno, gdzie patrząc od góry:
1. Pojemność karty.
2. System plików.
3. Allocation unit size (mam angielski windows:smileywink:)
4. Nazwa
5.Szybkie formatowanie.
Opcja "szybkie formatowanie" powinna być zaznaczona a system plików zmieniony na FAT32.

Natępnie klikasz start i czekasz na potwierdzenie formatu:smileywink:
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
laurakoltun1

Bardzo dziękuję, pomogło :smileyhappy:)
Użyj zwykłego tekstu.