Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Błąd telefonu "WSERV logging error number.25...

Opiekun
janoush

Błąd telefonu "WSERV logging error number.257"

Witam,

Pojawia mi się błąd jak w tytule.

Na youtubie można obejrzeć kilka filmików z tym problemem. Np. podczas wybierania konkretnego kontaktu, pojawiają się znaczniki zaznaczenia i nie można dzwonić. Gdy pojawi się błąd z tytułu posta - też nie można wybrać kontaktu ani zadzwonić. Jedyna rada to reset telefonu.

Czy ktoś już rozgryzł problem z pojawiającym się błędem ?

Pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
skbartlomiej

Dot.: Błąd telefonu "WSERV logging error number.257"

Ja mam to samo i zaczyna mnie to denerwować, bo mam tak parę razy dziennie. Może ktoś z serwisu NOKI by się wypowiedział?

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
miodek120985

[ Edytowane ]

WITAM

JA MAM TEN SAM PROBLEM, POSIADAM NOKIE E6, TELEFON ODDAŁEM JUZ 5 RAZ CIEKAWE CO TERAZ ZROBIĄ W SALONIE ZŁOŻYŁEM REKLAMACJĘ Z NIEZGODNOŚCIĄ TOWARU Z UMOWĄ I ZAZNACZYŁEM ŻE CHCE NOWY TELEFON I CAŁY CZAS ODŚWIERZAJĄ MI SOFTA I PISZĄ W NAPRAWIE ŻE WYMIENILI JAKIES CZĘŚCI. (W CO NIE WIERZĘ!!!!!!!)PANI W  ORANGE DZWONIŁA PRZY MNIE DO PRZEDSTAWICIELA NOKII I SŁYSZAŁEM JAK POWTÓRZYŁA TO CO POWIEDZIAŁ "W NIESKOŃCZONOŚĆ"TERAZ JAK SIE POJAWI ZNOWU TEN BŁĄD IDĘ DO RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA NIE POPUSZCZĘ IM. DZWONIŁEM DO NOKII NIKT NIE ODBIERA TELEFONÓW TAK JAKBY  SIE ZAPADŁA POD ZIEMIE. (DZWONILEM NA INFOLINIE IDO SERWISU NA SIENNEJ W WARSZAWIE I NA NUMER KTÓRY PODAJĄ NA STRONIE  BRAK ODZEWU.) NIKT NIE WIE CO TO ZA BŁĄD

[Informacja moderatora] Post został edytowany. Usunęto informacje niezgodne z warunkami korzystania z Forum Pomocy technicznej Nokia – dyskusje. 

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
miodek120985

[ Edytowane ]

WIDAC ŻE CZYTAĆIE TE WPISY NA FORUM. NAPISZECIE CO TO ZA BŁĄD POJAWIA SIE W MOIM TELEFONIE  "WSERV logging error number.257" BOJESZCZE NIKT MĄDRY MI TEGO NIE POWIEDZIAŁ. 

[Informacja moderatora] Post został edytowany, gdyż zawierał dane prywatne i treści nieodpowiednie.

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
tonas

[ Edytowane ]

u mnie jest to samo, co jakiś czas błąd się pojawia

doraźna pomocą jest naciśnięcie klawisza ctrl

telefon wtedy odblokowuje się ale nie w pełni, np. podczas pisania smsów zdarza się że trezba naciskać 2-krotnie ten sam klawisz żeby wpisała się litera,

soft najnowszy instalowany przez nokia suite, reinstalowany przez nokia suite, bo myślałem że pomoże ale dalej to samo

panowie z nokia coś wiecie?

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
jnowak538

Witam!  A macie przypadkiem zainstalowaną aplikację WhatsApp? Jeżeli tak, to możecie ją odinstalować i sprawdzić czy problem zniknie.

Jeżeli pomogłem Ci w rozwiązaniu problemu, wybierz Zaakceptuj jako rozwiązanie :smileyhappy:
Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
tonas

u mnie brak takiej aplikacji.

problem nie zniknął, dzisiaj znowu się pojawił.

wczoraj za pomocą nokia suite reinstalowałem system, nic nie pomogło

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
tonas

koleżanki/koledzy chyba znalazłem rozwiązanie

bynajmniej od kilku dni błąd się nie pojawia...

a więc po kolei:

menu --> ustawienia --> ustawienia aplikacji --> udoskonalanie produktu --> tutaj ustawić na WYŁĄCZ

nie wiem czy przypadkiem ta opcja nie próbuje się łączyć z serwerem i w razie problemów wyrzuca błąd: wserv logging error 257

w każdym bądź razie od kilku dni błąd nie wyskakuje

dla pytających system mam najnowszy ściągnięty za pomocą nokia suite

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
janoush

U mnie nie pomogło. Rano zrobiłem jak zaproponowałeś, przed chwilą pojawił się błąd. :smileysad:
Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
sila1989

[ Edytowane ]

Mam to samo. Serwis jest bezsilny i raczej Ci nie pomoże. Trzeba szukać rozwiązania na własną ręke. Ale spokojnie. Na sprzedawców którzy nie uwzględnili zasłużonej gwarancji polecam nasłać kontrolę z urzędu skarbowego żeby wiedzieli że z klient też człowiek. Jak to zrobić? Wpisz w google "jak nasłać kontrole z..." Dodam jeszcze żę mój telefon samoistnie dzwoni na numer alarmowy tak co drugi dzień. To już jest akurat przesada. Przez Nokie nie potrzebnie blokuje numer alaromowy gdzie ktoś inny będzie potrzebował wolnej lini. Teraz niech tak co 5 użytkownikowi tak się dzieje i już jest fala głuchych telefonów na pogotowie. 

[Informacja moderatora] Post został edytowany. Usunęto informacje niezgodne z warunkami korzystania z Forum Pomocy technicznej Nokia – dyskusje. 

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
miodek120985

a w jakich telefonach to macie tzn modelach? ja mam ten błąd w E6

Użyj zwykłego tekstu.
Community Manager
MariaS

Witam wszystkich!

Wysłałam Wam na PM prośbę o podanie danych dotyczących Waszych modeli i ich oprogramowania. Otrzymałam odpowiedź tylko od janoush i natychmiast przekazałam sprawę do odpowiedniego działu. Sprawa jest w trakcie rozpatrywania. Jak tylko otrzymam odpowiedź niezwłocznie się z Wami skontaktuję. 

Pozdrawiam serdecznie,

MariaS

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Community Manager
MariaS

[ Edytowane ]

Witam ponownie!

Dzisiaj dostałam odpowiedź z Centrali z prośbą o podanie poniższych informacji:

1. Jak często występuje błąd WSERV logging error number.257?

2. Czy problem ten występuje tylko podczas wybierania kontaktów/próby połączenia i pisania smsów?

3. Czy ktoś z Was spróbował wykonać format telefonu i czy problem występuje również po formacie?

4. Czy zauważyliście kiedy zaczął się pojawiać ten błąd (np. po zainstalowaniu jakiejś aplikacji)?

5. Z usług jakiego operatora korzystacie?

Bardzo proszę o podanie wszystkich informacji, gdyż są one niezbędne do wykonania potrzebnych testów.

Z góry dziękuję za współpracę i pozdrawiam,

MariaS

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
janoush

[ Edytowane ]

To może ja pierwszy odpowiem:
1. O który problem jest pytanie? Jesli chodzi o wyświetlenie "WSERV..." to trudno określić. Telefon noszę zwykle w kieszeni i nie wpatruję się w niego cały czas. Zdarza się, że po wystąpieniu błędu i resecie telefonu pojawia się to ponownie po kilkunastu minutach. Natomiast dzisiaj jeszcze nie wystąpiło. Jeśli chodzi o pochodne tego błędu, czyli próbę wybrania kontaktu z listy, to kończy się zaznaczonymi kontaktami gotowymi do np. usunięcia.

2. Nie wiem. NA PEWNO gdy wyświetli się "WSERV..." to ZAWSZE jest problem z wybraniem kontaktu (patrz wyżej). Ostatnio zauważyłem, że w takiej sytuacji nie można też napisać żadnego SMSa.

3. Tak. Wykonałem pełen format telefonu (hard reset). Fate, że przywróciłem potem kopię zapasową, ale nie mogę pozwolić sobie no utratę kontaktów.

4. Nie zauważyłem. Nie pilnowałem. Ale pomóc może informacja, że w E6-00 mojej żony NIE WYSTĘPUJE ten błąd. Występuje za to inny - przy połączeniu przychodzącym NIE MOŻNA odebrać połączenia. Telefon nie reaguje na przycisk "odbierz" (ten z lewej strony :smileyhappy: ). Trzeba wtedy rozłączyć się i albo oddzwonić, albo poczekać na ponowne połączenie. Dodam, że telefon był w serwisie (Regenersis Janki), zostałą wymieniona klawiatura, kamera (nie wiem po co) oraz wgrany od nowa firmware. NIC nie pomogło...

5. Ja - Plus, żona - Orange.

Pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
miodek120985

kolego ja mam właśnie E6 i wyskakuje ten błąd i po tym błedzie tak jak ty nie moge wybrac kontaktu z ksiazkii pisac smsa. Równiez odsylalem do regenersis janki i w raporcie napisali po ostatniej wizycie w servisie że nie stwierdzono usterki, pewnie że nie stwierdzono ponieważ jak oddawałem do serwisu to musialem wyjac kartę SIM (LOGICZNE)a co za tym idzie? telefon tak jakby sie resetuje i błąd znika tzn można pisać smsy itp. włączyli telefon zobaczyli że wszystko dziala i odesłali. nawet nie próbowali wgrać od nowa softu, (NIE CHCIALO SĘ IM? ) bo były aplikacje co sam wgrywałem. teraz koresponduję z kims z nokii mam nadzieję że ktoś mi z tym pomoże bo ten wyskakujący bład mnie już irytuję. Też mam tel w ORANGE.

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
miodek120985

U mnie błąd wyskakuje wtedy kiedy przychodzi sms i odblokowuje telefon zeby przeczytać , rónież wyskakuje jak kończę rozmowę telefoniczną . u mnie jest jeszcze tak że jak dzwonię i ktoś nie odbiera telefonu i ja  się rozłączam to wyskakuje coś takiego "OPREACJA NIEDOZWOLONA"(nie po każdej próbie połączenia) po powrocie z serwisu nie pojawiało sie to, po wyskoczeniu błąedu to sie pojawiało..  błąd wyskakuje okresowo nie mogę przewidziec kiedy ale zazwyczaj wtedy kiedy potrzebuję zadzwonić czy wyslać smsa, (taka praca), u mnie wyskoczył błąd na drugi dzień po powrocie z serwisu tak więc nic nie instalowalem  i tak wyskoczył .

A poza tym wysłałem (do kogoś z NOKII) wszystkie skany raportów, karty gwarancyjnej i zdjęcia błędu. numer imei, opisałem problem  itp. czekam na odpowiedź z dobrymi nowinami od NOKII.

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
olszak2000

Witajcie! Również miałem problem z tym błędem ale udało mi się go rozwiązać. Zapewne macie włączone dane pakietowe w menu rozwijanym (pokazuje się gdy przejedziemy palcem po napisie nokia na dotyku). Trzeba wyłączyć te dane pakietowe i włączać je tylko wtedy, gdy korzystamy z nawigacji, czy internetu. Gdy ciągle są włączone dane pakietowe to tel sam pobiera sobie aktualizacje bez naszej wiedzy (kilka razy zauważyłem, że tel sam połączyl się z internetem). Błąd pokazuje się prawdopodobnie wtedy, gdy nie mógł pobrać aktualizacji lub połączyć się z serwerem. Ja sam osobiście korzystam ponad 2 tygodnie z wyłączonymi danymi pakietowymi i błąd się nie pojawia. Wysyłanie tel na gwarancję jest bezskuteczne, ponieważ oni sami nie wiedzą co się dzieje, a zmiana oprogramowania w tym przypadku nic nie daje. Mam nadzieję, że pomoglem wam rozwiązać problem swoimi wskazówkami. Pozdrawiam :smileyhappy:

Użyj zwykłego tekstu.
Opiekun
janoush

To nie to. Ja mam STALE wyłączone dane pakietowe, a błąd pojawia się co jakiś czas. Już myślałem, że to coś związane z operatorem i jego softem brandowanym. Ale u żony w Orange błąd nie występuje.
Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
tonas

Witam. Mój wcześniejszy post w którym pisałem że znalazłem rozwiązanie okazał się pomyłką.

Błąd nadal się pojawia. Po początkowej euforii po kilku dniach się pojawił.

Nawiązując do posta Marii S powyżej:

1.Błąd występuje praktycznie codziennie. Zdarza się raz dziennie, czasami dwa, czasami trzy

2.Problem pojawia się bez ostrzeżeń. Po wystąpieniu jest problem z pisaniem na klawiaturze, klawisze reagują z opóźnieniem, należy wciskać je dwukrotnie, czasami wogóle nie działają, wtedy doraźnie pomaga naciśnięcie ctrl i klawisze zaczynają reagować ale z opóźnieniem. Poza tym jest problem z wybieraniem numerów, wchodzeniem do ksiązki telefonicznej, w której telefon włącza funkcję zaznaczania.

3.Format był robiony, wgrany nowy soft, wszystkie te zabiegi na nic

4.Błąd pojawia się u mnie od zakupu. Deinstalowałem niektóre aplikacje i nic to nie pomogło, kilka dograłem co też nie zwiększyło częstotliwości jego występowania. Wydaje mi się, że błąd się pojawia gdy telefon jest na zimnie np. noszę go w kieszeni, w pokrowcu teraz zimą i jest jakby częściej. Aczkolwiek to napewno nie wina temperatur bo telefon potrafi wyrzucić błąd będąc np kilka godzin w domu

5. T-mobile

Znajdzcie wreszcie rozwiązanie, bo telefon jest świetny ale ten błąd potrafi irytować...

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
olszak2000

Ja zaobserwowałem u siebie, że gdy wyłączyłem dane pakietowe to czasami pojawia się napis: Dane pakietowe wyłączone. Ale odkąd wyłączyłem dane pakietowe to problem nie występuje. Może też być to zależne od wersji oprogramowania w tel. Ja mam 111.130.0625. Ale proponuję, żeby w opcjach powyłączać opcje związane z użyciem danych pakietowych (aktualizacja nawigacji itp.). Podkreślam, że wysyłanie tel do serwisu nie ma sensu, bo rozmawiałem z 2 serwisantami z nokii i nie wiedzą sami czym jest spowodowany problem.

Użyj zwykłego tekstu.