Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

[E7] Kłopot z gniazdem USB

Nowy użytkownik
staffa4

[E7] Kłopot z gniazdem USB

[ Edytowane ]

Mam dosyć dziwne kłopoty z gniazdem UBS w Nokii E7.

1. Po włączeniu ładowarki sieciowej telefon (nie zawsze)podaje komunikat o tym, że urządzenie USB nie jest obsługiwane lub sugeruje odłączenie urządzenia - ale normalnie ładuje.

2. Po włączeniu ładowarki samochodowej (oryginalna nokiowska) podaje podobne komunikaty, zdarza się już brak ładowania, po wyjęciu ładowarki także potrafi podawać podobne komunikaty, mryga ikonka USB. Nie zmienia tego nawet reset.
3. Pokazuje ładowanie - animacja wskazująca na ładowanie i mrygająca dioda przy gnieździe USB - gdy telefon nie jest wpięty w ładowarkę (ew. po wypięciu ładowarki samochodowej uprzednio niewykrytej).

Czy ktoś spotkał się z takimi atrakcjami?

Ładowarka samochodowa sprawdzona na N8 - działa bez zarzutu.

Pozdrawiam
Przemek

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
staffa4

Dot.: [E7] Kłopot z gniazdem USB

Szukałem przez weekend rozwiązania.

Kłopoty zaczęły się nasilać. Zaktualizowałem oprogramowaie do Belle. Niestety w mniejszym zakresie dalej te błędy występują.

Czy możliwe jest uszkodzenie gniazda lub podobne? Czy to jest jeszcze możliwa usterka softu nadal?

Czy kierować się z tym już do serwisu? Czy jeszcze próbować przywracać ustawienia fabryczne?

Ktoś może podpowiedzieć?

Pozdrawiam
Przemek

Użyj zwykłego tekstu.
Zaawansowany
vera903

Jeżeli oprogramowanie zostało zaktualizowane i problem nie ustąpił, to raczej możemy wykluczyć błąd oprogramowania.

Możesz jeszcze spróbować sformatować telefon. 

Jeżeli po formacie to samo - lepiej skontaktować się z serwisem.

Pozdr

Użyj zwykłego tekstu.
Zarejestrowany użytkownik
damiano85

Ja mam podobny problem... wczoraj pojawił mi się komunikat „podłącz kabel USB” i sobie tak wyskakiwał co chwila. Jak wróciłem do domu podłączyłem moje E7 do komputera i niestety mimo aktualizacji komputer nie widział mojego telefonu. Co ciekawe komunikat zmienił się na „urządzenie nie rozpoznane” „odłącz kabel i sprawdź urządzenie” czy coś w tym stylu. Zamieniłem kabel usb na przejściówkę od pendrive... nic nawet pena nie widzi. Jeszcze większe zdziwienie mnie ogarneło jak po podłączeniu ładowarki telefon się w ogóle nie ładował... Naszczęście ładowanie się rozpoczeło... ale... po pewnym czasie telefon zdechł... czarny ekran, zero reakcji.. wrócę do domu to jeszcze spróbuje z nim powalczyć.  Jedno mnie martwi... zdjęcia których jeszcze nie zdążyłem przesłać na komputer. Tak naprawdę to dziwne że w flagowym (w czasie premiery) telefonie mogą się po półtora roku użytkowania dziać takie rzeczy bo wyłączanie i zawieszanie się system jakoś mnie nie zraziło do nokii ale taka ustrka powoduje że jak mam telefony nokii od 13 lat tak teraz zaczynam się zastanawiać czy warto inwestować w lumie 920 który też jest flagowcem czy mi po chwili nie pojawią się równie egzotyczne problemy.          

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
Tomasz2

Mam podobne problemy, w większości natury sprzętowej. Zdaje mi się, że będzie to kwestia styków. Sprawdź czy poruszanie kablem lub trzymanie go pod pewnym dociśniętym kątem nie rozwiązuje problemu. Jeżeli tak to możliwe są 2 problemy:

Albo uszkodzone gniazdo w telefonie - Przeczyść je z paprochów, a jak to nie pomoże to raczej kosztowna naprawa

Albo uszkodzony kabel - tutaj wystarczy kupić nowy.

Jeżeli lubisz majsterkować, postaraj się zacisnąć kabel delikatnie zaciskając wtyczkę USB tak aby ciężej wchodziła. Ale nie polecam tego rozwiązania bo możesz całkowicie zniszczyć kabel.

Nie wiem jak to jest rozwiązane w Nokii E7, ale jak miałem E61 to tam dużo bawiłem się ze stykami, i odkryłem między innymi, że zapodając różne rezystancje na stykach można oszukać urządzenie (albo je spalić! Dlatego warto poczytać jaki jest pinout). Tutaj styków jest tylko 4 lub 5 (2 to VCC i GND do ładowania i 2 to Data+ Data -, Nie wiem czy 5ty styk microUSB jest wykożystywany) Jeżeli wpadł ci do gniazda jakiś paproch tworzący styk lub opór, to telefon może myśleć, że podpięta jest właśnie na przykład ładowarka. A samo ładowanie telefonu, to tylko zapodanie sygnału na VCC i uziemienie na GND. To możesz zrobić nawet agrafką (Tak, ładowałem kiedyś E61 z użyciem pierwszego z brzegu prostownika 5V, 2 kabli i agrawek)

Użyj zwykłego tekstu.
damiano85

wow... dzięki za wykład... spróbuje dzis przeczyścić to sprężonym powietrzem lub czymś... właśnie czym??? szpilką, igłą, wykałaczką??? nie chce uszkodzić gniazda bo mam jeszcze ją na gwarancji i chcę ją oddać do serwisu. Ruszać kablem od ładowarki próbowałem ale ona zaczeła ładowac dopiero po paru minutach...

Użyj zwykłego tekstu.
damiano85

Niestety wygląda na to że gniazdo jest uszkodzone... ładowarka nie ładuje, udaje się jednak włączyć telefon i nawet wskaźnik ładowania na baterii pokazuje że się ładuje lecz po chwili telefo zdycha. Oddam go na gwarancję ale znając moje szczęście problem opiszą jako uszkodzenie mechaniczne. Teraz mam inny problem jak zrobić kopie zapasową tak zeby nie utracić wszystkich danych... i co najważniejsze jak tą kopie zapasową przenieść na komputer bez kabla usb?

Użyj zwykłego tekstu.