Przeszukaj dyskusje:
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Ekran blokady - błąd albo feature

Uczestnik
Rigzbe

Ekran blokady - błąd albo feature

Witam!
Postanowiłem podzielić się własymi spostrzeżeniami nt. ekranu blokady.
Będzie to trudne do przekazania.

Otóż gdy zablokuję klawisze i ekran(bez kodu) mogę po wciśnięciu jakiegokolwiek przycisku sprawdzić godzinę, dzień tygodnia, wydarzenia, nieodebrane połaczenia itd. Screen poniżej:
Screen no1
Jednak gdy zaszyfrowałem pamięć C po zablokowaniu tel. ( na kod) często nie możgę sprawdzić godziny.
Klawisze dolne(zielony, menu, czerwony) nie reagują.
Gdy wciśnę klawisz blokady(ten z kłudką) od razu pojawia się monit o podanie kodu.
Screen no2
Zauważyłem też że jeżeli system się zrebootuje(uruchomi ponownie) za pomocą jakiej kolwiek aklikacji np. Font Zoomer ekran blokady działa pieknie, znowu mam podgląd na wszystko. Nawet gdy zablokuję ekran na kod.
Screen dla potwierdzenia:
Screen no3
Jednak gdy po wyłączeniu telefonu(np. przy zmianie kary sim lub sd) znowu po zablokowaniu ekranu kodem staje się niemozliwy podgląd godziny i pojawia się monit o hasło(kod) i jak już wyżej napisałem nie działają klawisze dolne.

Uwaga: Po normalnym wyłaczeniu (bez pomocy aplikacji) tel. przy starcie pyta o kod.
Przy restarcie po przez aplikacje pytanie o kod się nie pojawia.
Czy u Was też tak się dzieje?
Było tak gdy miałem system Belle i po wgraniu na swieżo Refresh też. No i nadal występuje :/

Pytanko mam czy to jakaś wada systemu czy może opcja z podwójnym rebootem (Pierwszy normalny z monitem o kod, 2-gi po przez apkę bez monitu :] )?

Trochę to dziwne, chciałbym aby ktoś pomógł mi to naprawić, abym nie musiał ciągle restartować telefonu poprzez aplikację.

Może ktośby to zgłosił do działu programistycznego (jeżeli taki istnieje) żeby to zbadali i naprawili.

PS Tel: Nokia 500 belle refresh brand play Oryginalny zhackowany. Zaszyfrowana pamięć C i E karta pamięci bez szyfrowania.

PSS Dla ciekawych czcionka to Ubuntu Light, a dama na zdjęciu to Olivia Wilde (13 z Dr.'a Housa)

PSSS Znalazłem drugi błąd. :smileysad: Ten dotyczy sieci. Po włączeniu trybu oszczędzania energii w ustawieniach nie można zmienić trybu sieci z gsm na 3g ( i tak ma być ) ale widgetem już się da :smileyhappy: dlaczego? Widget ma wieksze uprawnienia niż osczędznie energii? Wszystkie widgety mają takie uprawnienia?

PSSSS Nie żebym sugerował że symbian to szrot. Tak nie jest, moim zdaniem to najlepszy system mobilny :smileywink:

Komp:Acer Aspire One D250 1.6 GHz 2Gb RAM Linux Mint Debian Edition
Tel:Nokia 500 belle refresh|Nokia E51
Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
m3ryl

u mnie jest podobnie z tym uruchamianiem i podawaniem kodu.natomiast jesli o widget chodzi to nie wiem,nie uzywam/nie mam (nokia 808PV)
uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --
Użyj zwykłego tekstu.
Moderator
DesiaP

Cześć Rigzbe!

Dzięki za uwagi i sugestie (i Olivię Wild). Owszem przy zaszyfrowanej pamięci C: nie powinieneś mieć podglądu tak jak na pierwszym zrzucie. Reset przez aplikacje niesystemowe powoduje to zachowanie w odróżnieniu od wyłączenia telefonu, podobnie jak i efekt widget’u, pomijającego ustawienia podstawowe telefonu. Sprawa zostanie przekazana dalej i mam nadzieje rozwiązana przy następnych aktualizacjach.

Pozdrawiam :smileyhappy:,

DesiaP.

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
Rigzbe

Jeżlei mogę zasugerować, chciałbym aby ekran blokady działał tak jak na screenie nr 1 i nr 3.

Ale bez sytuacji ze screenu nr 2 czyli bez denerwującego mnie braku możliwości sprawdzenia godziny :smileyhappy:

Pozdrawiam

~Rigzbe

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
MESWEB

Jest jeszcze jeden błąd. Kiedy przechylimy telefon poziomo przy starcie telefonu to klawiatura czasem się obróci też poziomo. Tzn nie ma na to reguły u mnie to raz jest a raz nie ma. Chciałbym aby to samo było kiedy chcę odblokować klawiaturę kodem podczas użytkowania. Cyfry wtedy są większe i łatwiej w nie trafić. NOKIA 500 Orenż brand Symbian Belle.
Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
Rigzbe

Potwierdzam, gdy telefon się trzyma poziomo przy włączaniu klawiatura też się obraca (poziom), później już nie.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
Rigzbe

Zdjęcie HTTPS

Zdjęcie HTTP

Zapomiałem dodać :smileywink:

Użyj zwykłego tekstu.