Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: N8 belle i Exchange ActiveSync

Uczestnik
Koval_6
Zaakceptowane rozwiązanie

N8 belle i Exchange ActiveSync

Witam,

mam problem z ustawieniem poczty poprzez ActiveSync w Nokii N8 (Belle).

Stan faktyczny:

N8 z dostępem do internetu przez zarówno Wifi jak i przez dane mobilne (obie usługi włączone).

Na telefonie jest wgrana lista kontaktów, nie ma skonfigurowanej żadnej skrzynki pocztowej.

Co robię:

Ustawienia->poczta->nowa skrzynka pocztowa->Exchange ActiveSync

Wpisuję dane z wyjątkiem określenia domeny(Gmail). Określam serwer: m.google.com.

Zaznaczam do synchronizacji kontakty i kalendarz.

Tworzy się skrzynka pocztowa, brak komunikatu że coś jest nie tak.

Efekt:

Łączy się z serwerem(kulka się obraca), ale żadnych maili nie ściąga. Tak jakby poczta nie miała żadnych wiadomości, co jest oczywiście niemożliwe. Na dodatek lista kontaktów zostaje kompletnie wyczyszczona.

Ani maili, ani kontaktów, brak jakiegokolwiek komunikatu.

Nie ma siły abym źle wpisywał dane do uwierzytelnienia, próbowałem już wiele razy. Ponowne uruchomienie telefonu, jak i wejście na pocztę przez telefon nie dają żadnego rezultatu.

Synchronizacja bez exchange'a idzie bez problemu, maila ściąga, wszystko gra.

Ręce opadły już nie mam pomysłu, proszę o pomoc.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
Koval_6

Nikt nie spotkał sie z takim zjawiskiem?

N8 to mój prywatny telefon. W firmie mam Nokia E52, która oczywiście łączy się z firmową pocztą Exchange.

Starałem się skonfigurować N8 na takich samych ustawieniach jak w E52. I w tym przypadku się nie łączy, pojawia się jednak komunikat:

"Nieprawidłowe uwierzytelnienia Exchange ActiveSync. Sprawdź ustawienia uwierzytelnień".

Podkreślam, że wszystkie ustawienia w N8 są identyczne jak w E52.

Różnica jest taka, że poczta na E52 działa bezproblemowo.

W N8 niestety nie

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
vera903

Hej,

ja właśnie przetestowałam to w mojej C7 z Belle.

Powiem Ci jak to zrobiłam, bo synchronizacja maili i kalendarza działa bez żadnych problemów.

Więc dane, które wprowadziłam do konfiguracji skrzynki to:

Adres mailowy: vera***@gmail.com

Hasło: *****

Nazwa użytkownika: znowu cały adres mailowy vera****@gmail.com

Domena: None /dokładnie tak napisane/

Później wprowadzam serwer m.google.com i wybieram dane do synchronizacji. Ja wybrałam tylko kalendarz, bo nie chcę, żeby kontakty mi się pomieszały.

Później jednak w ustawieniach skrzynki pocztowej zmieniłam ustawienia co do liczby synchronizowanych maili, bo na początku mi się nie synchronizowały - to jest w Co synchronizować, Usuń maile starsze niż - tutaj mam Brak.

Następnie dodałam w telefonie nowy wpis w kalendarzu, ale na samym górze tego wpisu miałam automatycznie wypełnione Exchange Active sync /przy tej opcji ten wpis nie został synchronizowany/, wybrałam GMAIL i wówczas wpis się pokazał. Dodałam jeszcze w samym kalendarzu na gmail.com nowy wpis, ten też od razu mi się pojawił w telefonie.

Zaznaczam, że próbowałam tylko przez WiFi.

Mam nadzieję, że to się okaże pomocne dla ciebie.

:smileyhappy:

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
Koval_6

Niestety dalej nic.

W domenie użyłem zgodnie ze wskazówkami None (próbowałem też z polem pustym i "google").

Całość tylko na połączeniu WiFi.

Również zaznaczyłem do sychronizacji tylko kalendarz. W elementach do synchronizacji wyłączyłem usuwanie wiadomości na brak. Poczty nie pobiera, ustawienia wyglądaja następująco:

Poczta: XXX@gmail.com

Skrzynka pocztowa: Exchange ActiveSync

Nazwa użytk: XXX@gmail.com

Hasło: *******

Nazwa serwera: m.google.com

Domena: None

Dołącz podpis: NIE

Ustawienia zaawansowane - punkt dostępu: Internet, bezpieczne połączenie: tak, numer portu: 443.

Żadnego komunikatu nie ma. Jak zmienię bezpieczne połączenie na "nie" pokazuje komunikat:

"Błąd połączenia. Spróbuj ponownie później."

W ustawieniach kalendarza dodając jakąś pozycję pokazwał rzeczywiście Exchange, więc zmieniłem na gmail. Też nie synchronizuje w żadną stronę. W samych ustawienia kalendarza natomiast, jako domyślna skrzynka pocztowa pojawia się Exchange ActiveSync i nie da się z tym nic zrobić (wybór jeden z jednego, nie da się wybrać innego, ani dać brak).

Niesamowite...

Zastanawiam się jednak nad 3 rzeczami:

1. konfigurowałem połączenia internetowe poprzez konfigurator orange (sms z gotową konfiguracją) - czy takie ustawienia nie blokuja jakiś portów, czy cos innego?

2. wchodząc ustawienia->łączność->przesyłanie danych->synchronizacja Mam tutaj PC Suite i odznaczone kontakty, kalendarz itd. Może trzeba stworzyć jakiś nowy profil synchronizacji?

3. certyfikaty poczty - może tu jest pies pogrzebany?

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
vera903

No dziwnie, naprawdę. Zastanawiam się jednak, czy nie jest to w jakiś sposób związane z tym, że Google już zakończył support dotyczący Activesych w telefonach opartych na Symbianie.

http://support.google.com/a/bin/answer.py?hl=en&answer=2716936 

Tutaj jest napisane, że istniejające już konta Gmail activesync będą dalej działać, natomiast te, które dopiero teraz są założone nie.

Ja konfigurowałam Gmail jako exchange już kilka razy w C7, może dlatego teraz mi się udało ponownie.

Pozdr :smileyhappy:

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
darks86

Przyłączam się do tematu. Dzisiaj kupiłem Nokię N8. Stanąłem na konfiguracji poczty. Klikając Menu->Poczta->Nowa skrz.poczt trafiam na formularz z dwoma polami: adres e-mail oraz hasło. Podaję oba. Kolejny krok, to jakaś lista, ale znajduje się na niej tylko jedna pozycja: "Exchange ActiveSync". Na logikę szukałbym czegoś, gdzie mogę podać wprost serwer pop3 oraz smtp, a także porty. Cóż, próbuję korzystać z tego Exchange podając nazwę użytkownika (adres email), zaś pole Domena zostawiam puste. Niestety, to nie wystarcza. 

Próbowałem zarówno z kontem gmail jak i pocztą na wp.pl. Bez rezultatu. 

Z góry dzięki za wyjaśnienia.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
Koval_6

To zależy jak chcesz skofigurować pocztę: jako zwykłą, czy właśnie poprzez ActiveSync.

Jeżeli zwykłą:

wchodzisz ustawienia->poczta i powinny Ci się pojawić możliwości: yahoo, Gmail, Hotmail itd.

Wybierasz Gmail, wprowadzasz adres mail i hasło, zatwierdzasz i już powinno Ci sie połączyć i ściągnąc maile.

Oczywiście musisz mieć włączony internet (mobilny, WiFi).

Przy tej opcji masz maile, możesz je wysyłać, odbierać...

Ale nie masz synchronizacji z kotaktami, kalendarzem.

Aby mieć taka synchronizację powinno się utworzyć pocztę właśnie poprzez ten nieszczęsny ActiveSync.

Ja od tygodnia staram się rozwikłać temat, ale bez powodzenia.

Nawet firmowej poczty nie chce zsynchronizować, już nie mam pomysłu...

Gdybyś wpadł na rozwiązanie daj proszę znać.

Z tego co widzę na Polskich stronach to problem taki to chyba tylko ja założyłem.

Na agielskim portalu mnóstwo takich zgłoszeń, ale coś rozwiązania nie ma (albo jeszcze nie doczytałem)

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
darks86

Sęk w tym, że nie mam do wyboru tej listy z Gmail, Yahoo itd.

Przeprowadziłem zarówno reset klasyczny ("Przywróć ustawienia fabryczne") jak również hard reset z użyciem kombinacji przycisków. Komórka jest podłączona poprzez Wifi (działa, aktualizuje system itd.) Karty SIM w niej nie ma na tą chwilę. Wersja systemu najnowsza (według supportu Nokii).

Nie mam pojęcia co mogę dalej zrobić.

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
Koval_6

A masz belle?

Spróbuj może tak: menu->ustawienia->ustawienia aplikacji->poczta

Jak się pojawi dodatkowe okno, daj wstecz

Powinny Ci się rozwinąć dodatkowe opcje.

Jak to nie pomoże to już nie mam pojęcia.

A poprzez ActiveSync nie da się zsynchronizować?

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
mabosl123

Cześć darks86 :smileyhappy:

Wydaję mi się, że nie masz tych opcji ponieważ nie włożyłeś karty SIM, spróbuj z kartą sim i napisz jak ci poszło :smileyhappy:

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
Koval_6

Wszystko się zgadza.

Gmail na symbianie obsługiwał protokół Exchange, czy ActiveSync tylko do 31.01.2013 (analogicznie Windows Phone).

Nie ma się co dziwić, że na mojej N8 nic się nie synchronizowało.

Dla chcących mieć jednak usługę poczty z synchronizacją kontaktów, kalendarza i zadań jest inne rozwiązanie.

Z pomocą przychodzi Microsoft - skrzynka pocztowa na www.outlook.com

Ma się wówczas pocztę albo na hotmail.com, live.com, outlook.com

Wszystko śmiga bardzo przyjemnie:smileywink:

Wreszcie N8 na symbian belle ma alternatywę dla usług Gmail-a.

Darmową.

Użyj zwykłego tekstu.