Przeszukaj dyskusje:
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

N8 - uszkodzona pamięć telefonu i pamięć masowa

Nowy użytkownik
anekb

N8 - uszkodzona pamięć telefonu i pamięć masowa

Mam problem z moją N8 która wycieła mi numer i nawyrażniej uszkodziła sobie zarówno pamieć telefonu jak i pamieć masową. 

Geneza problemu wynika z włączonego szyfowania na obu tych pamięciach, które w końcu chciałam wyłączyć. W  trakcie trwania odszyfowywania moja N8 umarła i sama się zrestartowała, niestety ze skutkiem takim, że sprawia wrażenie jakby zrobiło się przywrócenie ustawień fabrycznych. szlag trafił foty, smsy, kontakty, kalendarz, aplikacje itd. Pojawia się komunikat że jest za mało pamieci C, a dla pamieci telefonu, jak i pamięci masowej w menu szyfrowania pojawia się komunikat, że są uszkodzone.

Pocieszam się tym ze jak wchodze przez "pliki" albo usb to te dane (zdjęcia) są widoczne wiec moze to jeszcze nie jest taka sytuacja tragiczna. Jednak jest takie małe ale bo jak wchodze przez menu "pliki" to pojawiają się tzw."chińskie znaczki" i uszkodzone pliki zamiast większości tych właściwywch  (ale część się tez prawidłowo wyświetla), przez podłączenie na usb sytuacja jest podobna - albo chińskie znaczki albo nawet jak dane (fotki) wyglądają tak jak powinny, to po otworzeniu oczywiście jest info że plik jest uszkodzony. Generalnie nie wygląda to ciekawie z mojej perspektywy.

Czy moze ktoś z Was mili forumowicze, moze mi dać cień nadziei na to że te dane da się odzyskać i może zna sposób na rozwiązanie tego problemu domowym sposobem? Czy może lepiej udać się do NCC po pomoc?

Będę niezmiernie wdzięczna za Wasze rady, bo bardzo mi zależy na powrocie mojego fona do prawidłowego funkcjonowania. 

Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
m3ryl

Dot.: N8 - uszkodzona pamięć telefonu i pamięć masowa

w/g mnie mozesz tylko; podlaczyc telefon pod komputer w trybie suite,odpalic na komputerze ovi suite i zrobic kopie zawartosci telefonu 9nie rob/zaznaczaj ustawien ,aplikacje i wszystko inne tak) oraz zgrac samemu te zdjecia ktore mozesz.

nastepnie odlacz telefon i sprobuj zrobic przywrocenie do ustawien fabrycznych (nie traci sie danych z telefonu czy pamieci masowej),moze to pomoze.

jesli nie to zrob format telefonu na wylaczonym telefonie,a pozniej przywroc te kopie co zrobilas wczesniej moze teraz bedzie ok,jesli nie to moga te dane odzyskac w nokia care.

uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --
Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
anekb

[ Edytowane ]

Dzięki za sugestie. część już próbowałam sama zrobić ale niestety nie przyniosło to zaskakujących rezultatów - zrobiłam kopię bez ustawień (zrobiło kopię dla apek, zdjęć, zakładek internetowych i kalendarza, ale dla sms wyświetliło wielkie zero co mnie niestety trochę przeraziło), potem przywróciłam ustawienia fabryczne bez kasowania danych, to odblokowało pamięć masową ale pamięć telefonu nadal jest uszkodzona, mam nieustająco komunikat że pamięć jest przeładowana i zostało mi tylko 5,2 MB, gdy przed feralnym samoistnym restartem miałam jakieś 10 razy tle a z drugiej strony też nie mogę się dostać do pamięci telefonu ani przez nokia suite ani z poziomu plików.a pliki w pamieci masowej tak czy tak są uszkodzone.
W każdym razie dziękuję za próbę pomocy :smileyhappy: ale żeby czegoś jeszcze bardziej nie zwalić to udam się do ncc.

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
anekb

Niestey w NCC powiedzieli że nie ma szans na odzyskanie danych przy tym problemie.
Już mi nawet nie chcodzi o przywrócenie do telefonu ale chcociaż na inny nośnik a tu twierdzą że nie ma opcji. :smileysad:
Użyj zwykłego tekstu.