Przeszukaj dyskusje:
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Nokia E6 - nie wykrywa sieci WiFi oraz nie łączy s...

Nowy użytkownik
devinette86

Nokia E6 - nie wykrywa sieci WiFi oraz nie łączy się z nimi

Zaczynam byc naprawdę sfrustrowana.
Od kilku dni usiłuję znalezc rozwiązanie problemu z nowozakupionym telefonem Nokia E6 i takiego nie znajduję.
Otóż Nokia ta (z systemem Symbian Belle Refresh) zdaje się w ogóle nie odnajdywac dostępnych sieci wifi. Z internetem łączy się jedynie przez operatora sieci komórkowej (połączenie 3G).
Nie jestem specem w takich sprawach, jednak nigdy nie miałam problemów z takimi kwestiami, co więcej uważam, że nietani przecież smartfon powinien sprawnie działac i byc "gotowy do użycia" dla prostego użytkownika.
Nokia E6 miała zastąpic moją dwuletnią Nokię E72. Ta ostatnia bez problemu wykrywa sieci wifi i łączy sie z nimi, jednak na E6 nie mogę znaleźc na to sposobu. Postępuję zgodnie z ubogimi wskazówkami w instrukcji... W "ustawieniach" wybieram "łącznosc" kiedy klikam na "wifi" telefon szuka niby sieci jednak żadnej nie znajduje, podczas gdy Nokia E72 spokojnie lezy sobie podłączona do mojej domowej sieci, którą wynajduje automatycznie. Kiedy usiłuję dodac nowy punkt dostępu i ręcznie wpisuję wszystkie parametry, Nokia E6 również nie łączy się z siecią.
Nigdzie nie mogę znaleźc rozwiązania tego problemu i zaczynam naprawdę odczuwac wielką frustrację, bowiem łącznosc wifi w urządzeniach tego typu to standard, a dopłacając niewiele więcej mogłam zakupic iPhone'a, jednak przeważyło przywiązanie do marki Nokia... Zdaje się jednak że to będzie ostatni telefon tej firmy, bo brak łącznosci z wifi przekresla kompletnie dla mnie model E6, bez tego nie jestem w stanie funkcjonowac.

Czy byłby ktoś w stanie cos poradzic w tej sprawie?

Z góry bardzo dziękuję.

Użyj zwykłego tekstu.
Community Manager
MariaS

Dot.: Nokia E6 - nie wykrywa sieci WiFi oraz nie łączy się z nimi

Cześć devinette86!

Witaj na naszym Forum pomocy technicznej Nokia :smileyhappy:

W opisanej sprawie sprawdź najpierw następujące ustawienia:

1. Domyślny punkt dostępu w telefonie:

Menu >> Ustawienia >> Łączność >> Ustawienia >> Sieci docelowe >> Internet >> tutaj ustaw na pierwszej pozycji punkt dostępu Twojej sieci domowej. Aby zmienić priorytet należy przytrzymać dłużej palcem na wybranym punkcie dostępu.

2. Ustawienia przeglądarki internetowej:

Menu >> Internet >> Opcje >> Ustawienia >> Ogólne >> Punkt dostępu. Ustaw na Pytaj w razie potrzeby lub wybierz Internet, gdzie połączenia są wybierane według wcześniej ustawionych priorytetów.

Jeżeli w ogóle telefon nie odnajduje Twojej sieci domowej sprawdź w ustawieniach routera czy jest filtrowanie urządzeń po Mac Adres oraz jakaś restrykcja o ilości urządzeń, które mogą się połączyć z tym routerem.

Zalecamy również przeprowadzenia akatualizacji oprogramowania (albo reinstalacji). Tutaj  jest opisane jak to zrobić.

Jeżeli nie pomoże to rozwiązać problemu wykonaj reset telefonu. Utwórz wpierw kopię zapasową danych z telefonu w programie Nokia Suite w Narzędzia >> Kopia zapasowa.

Następnie wybierz w telefonie w Menu >> Ustawienia >> Telefon >> Zarządzanie telefonem >> Ustawienia fabryczne >> Usuń dane i przywróc. (Kod zabezpieczający to:12345). Później kopię zapasową można przywrócić z programu Nokia Suite z menu Narzędzia>>Przywróć

Mam nadzieję, że po zastosowaniu się do powyższych wskazówek problem zostanie rozwiązany :smileyhappy:

Z pozdrowieniami,

MariaS

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Nowy użytkownik
devinette86

dziękuję za odpowiedz
niestety jednak problem nie polega ani na domyslnym punkcie dostępu w telefonie ani w ustawieniach przegladarki bo oba te punkty juz przerobilam i sprawdzalam czy zmiana ustawien cos zmieni... niestety nic

zaktualizowalam rowniez oprogramowanie, reinstalowalam, resetowalam...

niestety na ustawieniach routera sie nie znam, nawet nie wiem co to jest Mac Adres. jednak jezeli tu mialby byc problem to dlaczego w takim razie Nokia E72 i wszelkie inne urządzenia wykrywają wszystkie dostępne sieci? rowniez Nokia E6 powinna sobie z tym radzic. jezeli bowiem pojde do mc donalda i tam bede chciala korzystac z wifi, nie zmienie ustawien czyjegos routera. problem pozostaje więc nierozwiązany... moja Nokia E6 bez problemu łączy się z internetem operatora komórkowego ale w ogole nie wykrywa i nie łączy się z wifi, probuję już od ponad tygodnia...

Użyj zwykłego tekstu.
Doradca
vera903

Hmmm, naprawdę bardzo dziwny problem... 

Spróbuj wyłączyć wszystkie inne połączenia - dane mobilne, bluetooth i wyszukaj raz jeszcze, sprawdź jeszcze to - ustawienia - łączność - wifi - 3 kreseczki w dolnym prawym rogu - ustawienia i tam powinna być opcja oszczędzanie energii - wyłącz chwilowo i sprawdź, czy telefon odnajdzie jakąś sieć wifi

Użyj zwykłego tekstu.
Zarejestrowany użytkownik
Bartol

Witam. Mam identyczny problem z moja nokia e6. Moim zdaniem wszystko zaczęło się od uruchomienia I aktualizacji programu ,,F-secure" . Telefon laczy sie z siecia bezprzewodowa lecz strony sie nie laduja . Tel pokazuje error, a nastepnie ,, browser unable to connect to website". Program zostal usuniety ale problem z internetem pozostal
Jesli ktos już sie z tym spotkal prosze o pomoc...
Użyj zwykłego tekstu.