Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Nokia N8 - autentyczność gwarancji

Zarejestrowany użytkownik
Antekk

Nokia N8 - autentyczność gwarancji

Witam

Jakiś czas temu zakupiłem w serwisie uzywaną N8-mke. Wydawało mi się, że dokonałem zakupu idealnego, gdyż sprzedawca okazał mi wszystkie dokumenty, a w razie problemów powiedzial żeby sie nie martwić, bo na telefon jest ważna gwarancja producenta. Jakiś czas temu, niedługo po zakupie, telefon zaczął wariować (zawieszać się, wyłączać). Zgłosiłem ten problem do sprzedawcy, a ten przy mnie wypełnil formularz zgłoszeniowy o usterce i wysłał do serwisu (Regenersis). Po 2 tygodniach telefon wrócił, ale niestety jak się okazało problem był ze softem i firma wystawiła rachunek, gdyż nie podlegało to gwarancji. Skończyło sie tak, że sprzedawca zachował się naprawde kulturalnie i pokrył koszta. Mnie jednak po powrocie do domu zadziwił fakt (czemu wczęsniej tego nie zauważyłem, to nie wiem - ślepy albo głupi), że numer IMEI (przy porcie HDMI) różni się od numeru z naklejki w gwarancji. Wpisałem kod *#06#  i okazało się, że numer jest jeszcze inny. Szybko udałem się do sprzedawcy, że mnie naciagnął. Ten jednak grzecznie mi niby wytłumaczył, to tym, iż telefon wcześniej miał wymienianą płytę główną przez serwis i numer IMEI się zmienił (niby w gwarancji długopisem jest dopisany nowy numer). Uspokojony wróciłem do domu ale coś nadal nie daje mi spokoju.. Dlatego postanowiłem zasięgnąć rady tutaj. Czy jest możliwośc, że ta cała historia jest prawdziwa? Czy serwis nie powinien umiescić nowej naklejki w gwarancji?

Pozdrawiam

Użyj zwykłego tekstu.
Moderator
KasiaK

Cześć Antekk,

Witaj na Forum Pomocy technicznej Nokia. 

Wszelkie sprawy i pytania dotyczące naprawy telefonu lub reklamacje, prosimy skierować do Działu Reklamacji Nokia.

Na poniższej stronie internetowej prosimy wypełnić formularz skierowany do Działu Reklamacji Nokia:

http://www.nokia.com/pl-pl/pomoc/contact-us/  

Mam Nadzieje, że podane wskazówki okazały się pomocne. 

Pozdrawiam,

KasiaK

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.
Uczestnik
anonimNN

jezeli nawet płyta była wymieniana przez serwis to na ten telefon nadal powinna być gwarancja( 2 lata od daty zakupu - data powinna być na gwarancji) wiec nowe oprogramowanie powinno być wgrane bezpłatnie, a naklejki na telefonie powinny pokazywać nowy imei taki sam jak pokazuje telefon i jaki jest wpisany w gwarancję (ten nowy)

Użyj zwykłego tekstu.
Wizjoner komórek
m3ryl

@anonimNN
o jakich Ty piszesz naklejkach z nr IMEI na telefonie???
jesli w telefonie bylaby wymieniona plyta glowna przez serwis nokia to taka adnotacja bedzie widniala w karcie gwarancyjnej,bedzie tez pieczatka serwisu,data wymiany i podpis serwisanta.wiem z autopsji:smileyhappy:
po wymianie plyty glownej pzez serwis gwarancja nadak obowiazuje,jesli takowa wymiana byla w ramach gwarancji:smileywink:
uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --
Użyj zwykłego tekstu.
Ekspert Techniczny
GeexBox

Na wiekszości telefonów jest naklejka z numerem imei, zazwyczaj jest to pod baterią. W przypadku N8 naklejka znajduje się pod klapką złącza hdmi. Naklejki są niezrywalne, tzn ulegają rozwarstwieniu przy próbie przeklejania. W przypadku wymiany płyty głównej naklejana jest nowa naklejka z aktualnym numerem imei. Kiedyś miałem wymienianą płytę jeszcze w E52 i sprawdzałem numer na naklejce i kod produktu czy się nie zmienił. Gwarancja oczywiście obowiązuje dla nowego numeru imei, adnotacja w karcie gwarancyjnej była wpisana przez serwis i potwierdzona pieczątką.

Posiadam Lumie 920 i 820 oraz niezawodną N8
Pomogłem - daj gwiazdkę KUDO :smileyhappy:
Użyj zwykłego tekstu.