Przeszukaj dyskusje:


Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy w naszej społeczności! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń mobilnych Microsoft z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.
Odpowiedz

Dot.: Nokia N8 i radio JVC KD G721 (USB)

Nowy użytkownik
Posty: 3

Nokia N8 i radio JVC KD G721 (USB)

Po podłączeniu telefonu nokia N8 do radia JVC KD G721 poprzez USB nie wykrywa żadnych plików audio. Poprzedni Samsung Omnia HD działał prawidłowo.

 

Nokia ma najnowsze oprogramowanie - używa tej samej karty pamięci pliki dźwiękowe są te same co w omni. NIe rozumiem dlaczego radio nie wykrywa telefonu... Ktoś może mi to wytłumaczyć ?

Community Manager
Posty: 737

Dot.: Nokia N8 i radio JVC KD G721 (USB)

Witaj henrix!

 

Dobrze Cię widzieć na naszym Forum pomocy technicznej Nokia :smileyhappy:

 

Opisany problem najprawdopodobniej wynika z braku kompatybilności pomędzy telefonem a radiem. 

 

Zajrzyj jeszcze tutaj (s.24, Odtwarzanie ścieżek MP3/WMA z pamięci USB).

 

Pozdrawiam,

MariaS

 Nokia Lumia 2520 and 1520  Lumia Pomoc – In-Device Solutions  

Seguici su Twitter Oglądaj filmiki Microsoft Lumia

Nowy użytkownik
Posty: 3

Dot.: Nokia N8 i radio JVC KD G721 (USB)

Dzięki za szybką odpowiedź ! Pomyliłem modele - chodzi o KD-G731, przewertowałem już dawno instrukcje (nawet wyzerowałem pamięć w radiu) - karta nie ma powyżej 8GB (ma 8BG), pliki zakodowane prawodłowo - pisałem już, że odtwarza z tej karty i takie same pliki z omni HD. Nadal nie rozumiem dlaczego nie działa z nokią N8 - cały czas pojawia się komunikat "checking USB".

 

Jedyne co mi przychodzi do myśli to to, że nokia ma 16GB wbudowanej pamięci (omnia 8GB) - czyli pamięc telefonu radio może pominąć ale dlaczego nie zczytuje z karty ?

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Dodatkowo zauważyłem, że używając nawigacji garmin mobile xt - podaczas wpisywania miast, ulic klawiatura się nie pojawia - trzeba przejść do menu (za pomocą przycisku w telefonie) wybrać uruchomionego już garmina i dopiero wtedy klawiatura do wpisania adresu się załącza.

 

Co do softu:

 

W odtwarzaczu dźwiękowym powinna być opcja aby na stałe wyświetlał się on w poziomie (niezależnie od ustawienia telefonu - tak jak odtwarzacz video - [to samo można zastosować przy pisaniu SMS'ów - qwerty] ). Pasek przewijania powinien wyświetlać się wtedy na całej długości - ułatwiłoby to przewijanie długich utworów/setów.

 

Nokia niestety nie odtwarza większości plików video (mkv itp.). Warto dodać obsługę nowszych kodeków aby wyeliminować te braki.

 

Po takiej aktualizacji systemu znacznie lepiej by się ten telefon użytkowało.

Ekspert Techniczny
Posty: 216

Dot.: Nokia N8 i radio JVC KD G721 (USB)

Sprawdź w jakim trybie po podłączeniu USB pracuje N8, jezeli jest to tryb pamięci masowej utwory powinny być widzialne. Spotkałem się z podobnym problemem u znajomego gdzie jego Nokia domyslnie ustawiała się w tryb ovi suite zamiast mass storage i sprzęt grający nie widział plików w pamięci.


Posiadam Lumie 920 i 820 oraz niezawodną N8
Pomogłem - daj gwiazdkę KUDO :smileyhappy:
Wizjoner komórek
Posty: 1 246

Dot.: Nokia N8 i radio JVC KD G721 (USB)

n8 ma ponoc najnowszy soft... czyli jaki/ktory?nie odtwarza plikow .mkv to dograj stosowny odtwarzacz.co do aplikacji garmin, to ktora to jest dokladnie wersja xt?
uważasz,że mój wpis Ci ''pomógł'' kliknij gwiazdkę -- KUDO --