Forum'da Ara:
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: Ç.Dışı Profilden Ç.içi(Genel) Profile Geçiş S...

Uzman
ilkerol
İleti Sayısı: 12

Ç.Dışı Profilden Ç.içi(Genel) Profile Geçiş Sorunu

Merhaba Nokia,

Telefonumun modeli 808'dir. Ben geceleri telefonu kapatmak yerine çevrimdışına alıyorum. Fakat iki seferdir başıma gelen şu sorunu sizlere aktarmak istedim. Telefonu ç.içi profile almak istediğimde hata mesajı çıkıyor ve '' Profil değiştirilemiyor '' diyor. Ben de gsm'e bağlanamadığım için telefonu kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bu konu hakkında ne yapmam gerekir?

Teşekkürler, iyi çalışmalar

Lütfen düz metin kullanın.
Ex-Moderator (Retired)
BuseT
İleti Sayısı: 78

Ynt: Ç.Dışı Profilden Ç.içi(Genel) Profile Geçiş Sorunu

[ Düzenlendi ]

Merhaba

Sizden ricam cihazın içinde bulunan mevcut yazılımı tekrar güncellemeniz. Sürekli olarak bu şekilde kullanıyorsanız yazılımda takılmalar meydana gelmiş olabilir, yazılımı tekrar kurduğunuzda durum düzelecektir.

Teşekkürler

Katkıda Bulunan
DustoJniK
İleti Sayısı: 9

[ Düzenlendi ]

sürekli olarak bu işlevi yapmakla yazılımda hiçbir sorun meydana gelmez. başka bir 808 kullanan arkadaşa aynı işlemi yaptırıp sonuç olarak aynısı çıkarsa bütüm sistemde sorun olduğu anlaşılır bunun da yazılımı tekrar yüklemeyle düzelmeyeceği de apaçık aşikardır.

Dediğim gibi başka bir 808 kullanıcısına aynı işlevi yaptırmakla soruna biraz daha yakından bakılabilir...

Ex-Moderator (Retired)
BuseT
İleti Sayısı: 78

Tarafımızda bulunan 808 cihazda gerekli kontroller yapıldı, cihaz bu şekilde hatayı vermedi. Bu şekilde problem yaşayan her hangi bir geri dönüş tarafımıza yapılmamış bulunmakta, yapıldığı takdirde kontroller gerektiği şekilde sağlanır.

Katkıda Bulunan
DustoJniK
İleti Sayısı: 9

[ Düzenlendi ]

başka bir 808 ile kontrol yapılıp aynı sonuca varılmadıysa şayet yazılım orjinal ise yani üzerinde oynanmamış hack vs.vs. ise telefonun yazılımı Nokia Suite'den yenileyin.

Uzman
ilkerol

Buse Hanım merhaba,

Belirttiğim sorun her zaman yaşanmamaktadır. Şimdiye kadar 2 defa meydana geldi o yüzden test ettiğiniz cihazlarda sorun bulunmayacaktır. Yazılım yükleme yapmam için telefona hard reset atıp yeniden mi kurmam gerekir? Ya da FP2 güncellemesini bir şekilde indirip yeniden mi kurmam gerekir?

Saygılarımla

Uzman
ilkerol

Dediklerinize aynen katılıyorum. Bahsettiğim sorun işletim sisteminde yaşanan anlık hatadan kaynaklandığını düşünüyorum. İşletim sisteminin yeniden yüklenmesiyle aynı hatayı almayacağımdan emin olamıyorum malesef.
....
Uzman
ilkerol

Merhaba,

Umarım Nokia Türkiye yetkilileri sorunu iletirler. Telefonun genel performans ve kararlılık güncellemeleri çıkar inşallah. Windows telefonların çıkması çok güzel ama umarım Symbian'a desteği kesmezler.

Danışman
Makale_Helvetia
İleti Sayısı: 52

2016ya kadar desteğin kesilmeyeceği söylendi.sistem güncellemesi olmasa bile ''hot fix'' diye adlandırılan hata düzeltme güncellemeleri alacağımızı umuyorum.tüm nokia kullanan arkadaşlar da mail ile geri bildirim yapmalı belle'de eksik buldukları kısımları.