Forum'da Ara:
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: 5800 gibi ram'i dusuk telefonlarda ready boos...

Kayıtlı kullanıcı
Furkan9600
İleti Sayısı: 2
Kabul Edilen Çözüm

5800 gibi ram'i dusuk telefonlarda ready boost yapılamazmı?

nokia 5800 vb modellerde ram sorunu çok var intenet sitelerinde gezinirken ram kullanımı %100 oluyor ve telefon programları kapatıyor 

 

pc deki gibi ready boost yapılamazmı?

 

Readyboost nedir?

 

Lütfen düz metin kullanın.
Moderator
AtakanT
İleti Sayısı: 20

Ynt: 5800 gibi ram'i dusuk telefonlarda ready boost yapılamazmı?

Selam,

 

   Nokia 5800 Xpress Music modelinde;

                    • Kullanılabilir dahili hafıza 81MB,

                    • RAM Bellek 128MB,

                    • ROM Bellek 256 MB'dır. 

   Telefonunuzun 128MB RAM bellek dışında işlem yapmak ve uygulama çalıştırmak için 81MB dahili kullanılabilir hafızayıda kullanmaktadır. Yani 128MB RAM bellek tamamiyle kullanıldığı andan itibaren +81MB (Telefonda depoladığınız veriler çıkarıldıktan sonra) kullanılabilir dahili hafızada geçici bellek olarak kullanılır. 

 

   Sonuç olarak Microsoft firmasının kullandığı Ready Boost mantığı telefonunuzda da mevcuttur. Fakat kullanacağınız harici bir hafıza kartını geçiçi bellek (RAM) olarak kullanmanız mümkün değildir.

 

Saygılar,

Atakan.


Lütfen düz metin kullanın.