Forum'da Ara:
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: Nokia 500 Harita İndirme Sorunu

Katkıda Bulunan
onthebass
İleti Sayısı: 8

Nokia 500 Harita İndirme Sorunu

Elimde bir tane Nokia 500 cihazım var ve bilgisayarımda Ovi Suite 3.6.36 kurulu. Türkiye haritasını indirmeye çalıştığımda interneti bağlayıp yeniden denemem gerektiğini belirten bir uyarı alıyorum. Acaba Ovi'de mi problem var diye mağazaya gidip başka bir şey indirmeyi deniyorum, onu indiriyor.

Lütfen düz metin kullanın.
Ex-Moderator (Retired)
BuseT
İleti Sayısı: 78

Merhaba Onthebass

Nokia 500 cihazı içerisinde telefon hafızası yada kart hafızasında Cities ve qf adı altında iki adet dosya bulunmaktadır. Öncelikle bunları cihazınızdan silmeniz gerekmekte daha sonra Nokia Suite'i bilgisayarınızdan kaldırıp tekrar kurmanızı rica ediyorum. Bağlantı ile ilgili bir problem yaşıyorsanız, modeminizi resetleyip bu işlemi tekrar denemeniz yararlı olacaktır, başka bir bilgisayarda Nokia Suite kurup o şekilde de tekrar deneyebilirsiniz.

Katkıda Bulunan
onthebass

Dediğinizi uyguladım, ancak değişen bir şey olmadı. Acaba Ovi kullanmadan indirebileceğim bir yol mevcut mudur? Ya da yapabileceğim başka bir şey yok mu?

Ex-Moderator (Retired)
BuseT

Farklı bir bilgisayar üzerinden de denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, belirtmiş olduğum dosyaları silip W-lan aracılığı ile cihaz üzerinden harita bölüme girip harita yüklemeyi deneyebilirisiniz.

Katkıda Bulunan
onthebass

Malesef, başka bir bilgisayara şu anda ulaşabilmem mümkün değil. Manuel olarak internetten indirebileceğim bir seçenek yok mu? W-Lan kullanmıyorum. Kablolu internetim var. Map Loader tarzı başka bir program yok mu?
Ex-Moderator (Retired)
BuseT

Cihazlarda iki şekilde harita yükleme olanağı vardır;

Birinci seçenek: Nokia Suite proğram aracılığı ile usb kablosuyla yükleme yapmak.

İkinci seçenek: W-lan bağlantısı ise cihazda harita bölümünden yükleme yapmak.

Bunlar haricinde farklı bir yol bulunmamaktadır.

Katkıda Bulunan
onthebass

Peki, teşekkürler.
Danışman
Makale_Helvetia
İleti Sayısı: 52

eğer modeminde dns ayarı yaptıysan onu iptal et.otomatiğe al ve bilgisayarı yeniden başlat..modem ayarlarında ve ethernet ayarlarında dns girdiysen bunları iptal et ve tekrar dene.bende de aynısı olmuştu.dns iptal ettim düzeldi

Uzman
erhanercan
İleti Sayısı: 13

Aynı sorunu telefona format attığımda yaşamıştım bağlantı değilde hız sorunum vardı  o yüzden bir türlü harita sunucularına bağlanmıyordu daha sonra elle haritaları (cities) klasörünü yükleyerek çözmüştüm..

Erhan Ercan
Bilge
KIZILIRMAK
İleti Sayısı: 268

Merhaba

Uyarıyı tam olarak yazabilr misiniz? 

Kablosuz ağ bulunamadı eklemek ister misiniz gibi bir sorunsa evet dedikten sonra w-lan ağına ekleyip deneyin.

Sorun devam ediyorsa farklı bir modemle işleme devam ediniz , çözülmemesi halinde pc den yükleme yapabilrsiniz.

İyi Günler

6630,E52,N8,E7,N9,L800,L920 Elçisi.

Yardımcı olabildiysem yıldıza dokunabilir misiniz =)
Kayıtlı kullanıcı
furkan5655_51
İleti Sayısı: 2

merhaba. benim nokia500 telefonum güvenlik kodu  bloke etti format atarak  yeniden yükledik ancak uygulama ve  haritalar silindi  haritayı  tekrar  nokia suit ile  yüklemeyi deniyorum  ama  yüklü  telefonda  diyor  yalnız  ekranda  harita simgesi  yok  ve  açamıyorum bana yardımcı olursanız    sevinirim  kaldırıyorum  ve  tekrar yüklüyorum  ama yinede  ekrana  harita  simgesi   gelmedği için  kullanamıyorum  depo  hafızası   ve  kart  hafızası  değişşikliğide  yaptım  yine  olmadı  birde  maps  ile  harita  aynı  hafızada  yüklü olması gerektğini  okudum yardım konuların da  ama  nasıl olduğunu  ve çalıştığını  anlamadım  lütfen yardım edin teşekkürler.. 

Kayıtlı kullanıcı
furkan5655_51
İleti Sayısı: 2

bu arada telefonuda  güncellediğim halde  de  olmuyor

Kayıtlı kullanıcı
535277muyo
İleti Sayısı: 1

Merhabalar.Ben de Nokıa 500 kullanıyorum.Cihaz format atıldıktan sonra ekrandaki HARİTALAR sembolü yok oldu.şimdi telefonuma haritalar uygulamasını nasıl yükleyebilirim ? yardımlarınızı bekliyorum.

Nokıa nın kendi sitesinde ki meta ve locago gibi uygulamaları öneriyor fakat onlar hiç hoş değil.

Yeni kullanıcı
Temur
İleti Sayısı: 3

Nokia500 markanın üvey evladı mı ki ilgililer bu telefonun içinde gelen bizlerinde bir şekilde sildigimiz uygulamaları geri nasıl getireceğini konusunda yeterince bilgi vermiyorlar.
Yeni kullanıcı
ati1955
İleti Sayısı: 1

Aynı sorun ben de var, E-52 telefondan yanlışlıkla maps cities'i sildim. Ovi suıt ile Harita sunucusundan  yükleme yapamıyorum. İnternete bağlı değilsin diyor. Bir hafta önce böyle bir sorun yoktu. Ovi suıt'den geri dönüşüm yaptım, bir yetkili benimle bağlantıya geçmedi.

Diğer markalar ile satışlarda araların açılmasının nedeni belli oluyor, tüketicinin sorunları ile ilgilenen yok...

Madem ilgilenmiyecektin neden, ovi suıt ile herşeyini masa başında yapabilirsin diye çıkardın piyasaya, olmuyor işte.. 

Moderator
TahsinG
İleti Sayısı: 115

Merhaba @ati1955 ,

Nokia Destek Forum sayfasına hoş geldin. :squint:

Nokia E52 telefonunda Haritalar uygulamasını mı telefonundan kaldır mıştın? Telefonun için Nokia Mağaza'ya erişim sağlayarak Ovi Maps uygulamasını indirmeyi denemiş miydin? 

Telefonunda mobil veri bağlantısı mı yoksa WLAN bağlantısı mı kullanıyorsun?

Saygılar 

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Twitter’dan bizi takip edin Nokia videolarını izleyin