Forum'da Ara:
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

Ynt: Nokia 700

Yeni kullanıcı
ardicli81
İleti Sayısı: 2

Nokia 700

Merhabalar, Daha önce Nokia 603 kullanıyordum. Yaklaşık 2 ay kadar önce Nokia 700 aldım. Ancak bazı sorunlar var. Bunlar normal mi? Buna benzer başka şikayetleri olanlar var mı? Yaşadığım sorunlar şunlar:

* İnternete bağlanmak için "Mobil Veri" etkin duruma aldığımda çoğu zaman telefonu resetlemeden yani kapatıp açmadan bağlanmıyor.

* Arama geldiğinde arayan numara veya rehberimde kayıtlı aboneyi göstermesi gerekirken bazen ekran açılmıyor. Simsiyah duruyor.

* Telefonu modem olarak (Nokia suit ile, sürüm: 3.8.30) kullanarak Bilgisayardan internete bağlanamıyorum. Şebeke bağlantısı kurulamadı diyor. Operatörden kaynaklandığını düşünüp aradım, kendilerinin bir kısıtlamasının söz konusu olmadığını söylediler.

* Bazen gelen aramalarda da telefon kendi kendine resetleniyor.

Bu hususlarda ne yapmalıyım. Teşekkürler. 

Lütfen düz metin kullanın.
Ex-Moderator (Retired)
MustafaY
İleti Sayısı: 130

[ Düzenlendi ]

Merhaba ardicli81,

Nokia Destek Forum sayfasına hoş geldiniz.

Telefonunuzun kendini kapatıp açmasıyla ilgili olarak telefonunuzu güncelleyiniz. Güncelleme işleminden sonrada aynı zorluk ile karşılaşıyorsanız telefonunuzu sıfırlayınız. Telefonunuzu sıfırlamadan önce yedekleme yapmanız önerilmektedir. Telefonunuzu güncelleme ve yedekleme işlemini Nokia Suite ile gerçekleştirebilirsiniz.

Nokia Suite'in en yeni sürümü: http://www.nokia.com/tr-tr/destek/urun/nokia-suite

Nokia Suite ile telefonunuzu nasıl güncelleyeceğinize göz atınız.

Telefonunuzu sıfırlamak için aşağıda verilen yolları izleyiniz:

Menü > Ayarlar > Telefon > Telefon yönetimi > Fabrika ayarları karşınıza çıkacak olan iki seçenekten Veri silme ve geri yükleme seçeneğini belirleyiniz.

• Bazı önceden yüklü uygulamalar (ör. Web TV widget'ları) silinebileceği ve Ovi Store veya Menü > Uygulamalar > Yazılım Güncellemesi seçenekleri kullanılarak yeniden yüklenmeleri gerekebileceği için bu komutu gerekmedikçe kullanmayın.

Not! İşlemi gerçekleştirmeden önce telefonunuzu yedekleyiniz. Cihaz sıfırlanırken, kilit kodu sağlamanız istenebilir. Kilit kodu değiştirilmediyse, varsayılan kod 12345 şeklindedir.

Sıfırlamadan önce, tüm etkin aramaları ve bağlantıları kapatın. Gerekirse hatsız tercihi seçin ve etkin WLAN bağlantısının olmadığından emin olun.

TELEFONUNUZU MODEM OLARAK KULLANMA

Symbian^3 cihazınızı (ör. Nokia N8-00) aşağıdaki şekilde bilgisayarınızı veya dizüstü bilgisayarınızı internete bağlamak için modem olarak kullanabilirsiniz:

1. Bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza Nokia Suite’i yükleyin.
  2. Telefonunuzda SIM kartın takılı olduğunu ve telefonun hatsız modda olmadığını kontrol edin.
  3. Telefonunuzu bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza USB kablosu veya Bluetooth bağlantısı ile bağlayın (Daha hızlı ve daha güvenilir bir bağlantı sağladığı için USB bağlantısı tercih edilir). USB ile bağlanırken, telefonunun Nokia Ovi Suite modunu kullanıp kullanmadığını kontrol edin (Menü > Ayarlar > Bağlantı > USB seçeneğindeki varsayılan modu kontrol edin).
  4. Telefonunuzda görünebilecek tüm yükleme isteklerini kabul edin.
  5. Nokia Suite'te Araçlar > Internet'e bağlan seçeneklerini belirleyin.

Telefonunuzda internet bağlantısı kurulmuştur. Bağlantıyı kesmek için Nokia Suite'te Araçlar > Bağlantıyı kes seçeneklerini belirleyin.

Bağlantı kurulamazsa, Nokia Suite menüsünde Araçlar > Seçenekler > Internet'e bağlan seçeneklerinden bağlantı ayarlarını kontrol edin. Listeden şebeke operatörünüzü seçin veya bulamazsanız el ile ayarları kullanın ve şebeke ağınızda kullanılacak erişim noktası adını tanımlayın. Operatörünüz tarafından isteniyorsa kullanıcı adı ve şifreyi de tanımlayabilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur. :thumbup:

Saygılar

Nokia Lumia 1020 -  Nothing else comes close Nokia Asha 501 - İddialı. Etkili. Güçlü 

Twitter’dan bizi takip edin Nokia videolarını izleyin

Kayıtlı kullanıcı
sabanozkan
İleti Sayısı: 1

bende 700 telefon aldım 3 gün sonra pil ve kapanma sorunu yüzünden teleservise gönderdim gerkli güncelleme ve MEKANİK problemler değiştirilerek onarım yapılmıştır denerek bana gönderildi şöyle bir sıkıntım var telefon ingilizce olmuş kuıllanamıyorum ayarlar bölümünde türkçe yok nokia suite programını indirerek farklı güncellemeleri de aldım fakat telefon yabancı dilden döndüremedim flas mı atmak gerek anlamadım. şimdi bütün güncellemeleri tekrar almayı denıyorum . acaba burda 059g2p3 product kodlu 700 için türkçe sürümü nasıl yüklerim yardımcı olurmusunuz

Moderator
frht
İleti Sayısı: 353

Merhaba sabanozkan,  

Yazılım güncellemesi telefonunuzu dili dahil olmak üzere orijinal ayarlarına geri yüklemiştir.

Örneğin Menü > Ayarlar > Telefon > Genel > Telefon dili aracılığıyla telefonunuzdaki dil seçeneklerini kontrol edin. Türkçe dil seçeneği aktif değilse, Nokia Destek Noktaları'ndan dil paketi yükletebilirsiniz. 

Teşekkürler

Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Twitter’dan bizi takip edin Nokia videolarını izleyin

Yeni kullanıcı
ardicli81

Cevabınız için teşekkürler. Bu mesajı yazdığım günlerde Adapazarı (Sakarya)'na gitmiştim. Orada yetkili servise sorunu anlattım. Telefon'a yeniden yazılım yüklediler. Resetleme sorunu çözüldü. Ancak yine modem olarak kullanamıyorum. Cevabınızda belirttiğiniz bütün çözümleri zaten denemiştim. Operatör'ün bilgisayar'dan bağlanma konusunda bloke uyguladığını düşünerek müşteri hizmetlerini aradım. Öyle bir bloke'nin söz konusu olmadığını, bağlanabileceğimi söylediler ama bağlanamıyorum.

Yeni kullanıcı
KORAYAKCA

Selam Nokia 700 telefonumla bugün yaşadığım problem şöyle ; Telefonumda pin kodunu girdikten sonra connecting people melodisinin geldiği noktada tak diye kapanıyordu. İçindeki hattı ve hafıza kartını çıkarttım, hatsız ve hafıza kartsız telefon çalıştı bir problem yok gibiydi. Sadece Turkcell hattım ile çalıştırmayı denedim fakat yine aynı yerde aynı problemle karşılaştım. 

Telefonum hat ile çalışmıyor ne yapmam gerekir ?