Przeszukaj dyskusje:
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy chodzi o 
Wyszukiwanie zaawansowane...
Witamy na Forum pomocy technicznej Nokia- dyskusje! Tutaj możesz dzielić się poradami i wskazówkami z tysiącami innych użytkowników urządzeń Nokia z całego świata w języku polskim. Więcej informacji znajdziesz w naszych wskazówkach. Każdy może wyszukiwać dyskusje i czytać ich treść, ale jeśli chcesz publikować własne pytania i odpowiadać na pytania innych, musisz się zalogować za pośrednictwem konta Nokia. Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, możesz wybrać pseudonim. Jeśli nie masz jeszcze konta Nokia, zarejestruj się.
Odpowiedz

Wskazówki dotyczące korzystania z dyskusji (najpie...

Community Manager
MariaS
Posty: 651

Wskazówki dotyczące korzystania z dyskusji (najpierw przeczytaj)

[ Edytowane ]

Wskazówki dotyczące korzystania z dyskusji

Witaj na naszym forum!

Pomoc techniczna Nokia – dyskusje to międzynarodowe miejsce spotkań posiadaczy produktów firmy Nokia. Tutaj można rozmawiać na temat produktów i usług firmy Nokia, prosić o pomoc innych użytkowników urządzeń Nokia oraz pomagać im w rozwiązywaniu problemów.


To globalne forum jest obecnie dostępne za pośrednictwem wielu witryn firmy Nokia, więc może się zdarzyć, że trafisz na nie przez brytyjską witrynę firmy Nokia i dołączysz do rozmowy użytkowników z USA na temat produktów dostępnych tylko w USA. 

Jest to głównie forum użytkowników i firma Nokia nie udziela bezpośredniej pomocy w ramach odpowiedzi na poszczególne pytania, opublikowanych za pośrednictwem tych paneli. 


Zespół odpowiedzialny za forum składa się z ekspertów technicznych firmy Nokia, którzy monitorują odpowiednie obszary na forum. Ich głównym zadaniem jest przedstawianie poruszanych kwestii odpowiednim osobom w firmie Nokia, ale mogą oni także brać udział w dyskusjach i publikować informacje firmy Nokia na temat omawianych problemów. Eksperci mają etykietę „Ekspert techniczny” z logo firmy Nokia.


Na forum można spotkać także uczestników z etykietą „Pracownik firmy Nokia”. Są to osoby zatrudnione w firmie, które dobrowolnie uczestniczą w dyskusjach i nie są oficjalnymi specjalistami pomocy technicznej ani rzecznikami firmy Nokia. Ponadto dyskusje aktywnie śledzi wiele osób z różnych działów firmy Nokia. Zgodnie z naszą zasadą pracownicy firmy Nokia nie mogą brać udziału w dyskusjach bez ujawnienia swojej tożsamości, czyli bez logo „Pracownik firmy Nokia”, które może uzyskać każdy pracownik firmy.

Więcej informacji na temat roli pracowników firmy Nokia>>

 

Dyskusje są monitorowane przez profesjonalnych moderatorów. Ich głównym obowiązkiem jest zapewnienie, że wszyscy uczestnicy stosują się do wymienionych poniżej wskazówek, ale mogą także publikować wiadomości i informacje od firmy Nokia. Mają oni etykietę „Moderator”.

 

Oprócz tych ról wszyscy klienci firmy Nokia biorący udział w dyskusjach mają swoje „rangi” przydzielane na podstawie aktywności i uczynności na forum. Mają one różne nazwy i kolory, a niektóre również gwiazdki. Nazwy rang to między innymi: „Nowy użytkownik”, „Gość”, „Mędrzec”, „Guru” itp. Najwyższa ranga, jaką obecnie może uzyskać uczestnik forum, to „Władca komórek”.

Nowi uczestnicy forum Pomoc techniczna Nokia – dyskusje: Prosimy o przeczytanie wskazówek dotyczących uczestnictwa w społeczności – nie zajmie to dużo czasu. Warto zajrzeć również do sekcji Pomoc na forum (łącze u góry strony).


------

Podstawy

Wystarczy zapytać. Panele są do Twojej dyspozycji. Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne, możesz uzyskać pomoc od wielu zarejestrowanych użytkowników i moderatorów. Nieważne, czy jesteś początkującym użytkownikiem czy ekspertem, Twoje pytania i wkład są ważne i doceniane.

A oto złote zasady publikowania postów:

 

1. Przed opublikowaniem poszukaj. Jeśli szukasz odpowiedzi na konkretne pytanie, jest duża szansa, że ktoś już takie opublikował. Najpierw wypróbuj trafne słowa kluczowe. Możesz przeszukać całe forum (wybierz „Społeczność”) lub konkretny obszar (wybierz „Panel”).

 

Jeśli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, zacznij nowy temat. (Pamiętaj, że w sekcjach Wskazówki i Wiadomości nowy temat może rozpoczynać tylko pracownik firmy Nokia).

 

2. Podawaj konkretne informacje. Podanie w poście szczegółowych informacji, np. modelu telefonu, pomoże innym użytkownikom zauważyć i zrozumieć Twoje pytanie.

 

3. Mów na temat. Jedynym celem forum Pomoc techniczna Nokia – dyskusje jest umożliwienie posiadaczom telefonów Nokia wzajemnej pomocy dotyczącej dostępnych produktów i usług firmy Nokia. Unikaj innych tematów, nawet jeśli mają związek z firmą Nokia i jej produktami. Omawianie plotek na temat jeszcze niezapowiedzianych lub być może przyszłych produktów firmy Nokia jest niedozwolone.

4. Szanuj innych. Zadbaj o to, aby Twoje posty przyczyniały się do użyteczności panelu. Wysyłanie obraźliwych wiadomości i nieszanowanie innych użytkowników panelu jest niedozwolone. Poniżej znajduje się więcej informacji na temat treści uznawanych przez firmę Nokia za obraźliwe lub nieodpowiednie.

5. Dziękuj za uzyskaną pomoc. Dawanie punktów (Kudos), oznaczanie rozwiązań jako zaakceptowanych czy publikowanie odpowiedzi z podziękowaniami to sposób na wyrażenie wdzięczności.

Działaj odpowiedzialnie. Pamiętaj, że porady lub informacje przekazywane w dyskusji to osobiste opinie osób, które je publikują. Jeśli jakaś porada wydaje Ci się podejrzana, nie korzystaj z niej. W sytuacji, gdy jakiś użytkownik poprosi Cię o dane osobowe, takie jak numer konta, adres, hasło czy numer karty kredytowej, nie podawaj tych informacji i zgłoś sprawę moderatorowi.

 

Czasem pracownik firmy Nokia lub członek zespołu ds. dyskusji może poprosić Cię o podanie informacji koniecznych do udzielenia pomocy technicznej lub zbadania zgłoszonego problemu. Podawaj takie informacje tylko uczestnikom forum, których nazwa użytkownika jest opatrzona niebieskim logo firmy Nokia.

Moderatorzy są od tego, żeby pomagać. Pomoc techniczna Nokia – dyskusje to forum moderowane. Moderatorzy mogą czasami uczestniczyć w dyskusjach, ale ich główne zadania to dbałość o funkcjonowanie paneli i pomoc użytkownikom w korzystaniu z nich.

---------

Czego nie wolno

Twoje posty pojawiają się automatycznie, ale posty naruszające wskazówki dotyczące uczestnictwa w społeczności mogą być edytowane lub usuwane przez moderatora. Wielokrotne lub poważne naruszenie wskazówek może skutkować zakazem udziału w dyskusjach dla użytkownika lub nawet wystąpieniem na drogę sądową. Dlatego ważne jest, by przestrzegać zasad.

Przykłady działań zabronionych w dyskusjach:

Promowanie i spamowanie: Forum Pomoc techniczna Nokia – dyskusje ma służyć rozwiązywaniu problemów, a nie promocji. Powstrzymaj się od publikowania jakichkolwiek treści reklamowych, wiadomości śmieci, spamu, listów łańcuszkowych lub innej formy nagabywania. Dozwolone jest publikowanie łączy do zewnętrznych witryn pod warunkiem, że prowadzą one do bezpośredniej odpowiedzi na pytanie innego użytkownika oraz że żaden zakaz nie jest przy tym łamany. Niedozwolone są wiadomości śmieci, wysyłane tak często, że można ich uważać za niepokojący spam.Posty niezgodne z prawem lub obraźliwe: Niedozwolone są posty o charakterze obscenicznym lub pornograficznym, posty obelżywe, podżegające, niezgodne z prawem, oszczercze bądź w inny sposób krzywdzące lub nieodpowiednie. Niedozwolone są posty odnoszące się do religii, polityki, rasy, narodowości, płci lub orientacji seksualnej.

Cyberprzemoc (agresja elektroniczna), nękanie (kłótnia internetowa (flejm); „wysyłanie obraźliwych wiadomości”): obejmuje to stosowanie przemocy poprzez prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie użytkowników albo inne zachowania niesprawiedliwe szykanujące użytkowników. Jest to niedopuszczalne w dyskusjach publicznych oraz w wiadomościach prywatnych.

 

 

Firma Nokia nie komentuje plotek ani spekulacji na temat jakichkolwiek nieoficjalnych informacji dotyczących firmy i tego typu dyskusja na tym forum jest również zabroniona.

 

Forum Pomoc techniczna Nokia – dyskusje nie może służyć do badania opinii publicznej, przeprowadzania ankiet ani innych form gromadzenia informacji, ponieważ ograniczenia związane z charakterem forum internetowego nie pozwalają na zapewnienie ważności i dokładności wyników dla odpowiednio reprezentatywnej grupy osób.

 

Naruszanie praw autorskich lub praw własności intelektualnej: Publikuj tylko własne przemyślenia lub materiały. Nie publikuj żadnych treści, które naruszają jakiekolwiek patenty, znaki towarowe, tajemnice handlowe, prawa autorskie lub inne prawa wynikające z tytułu własności, ani adresów URL lub łączy do witryn bądź serwerów oferujących treści lub materiały do pobrania naruszające prawa własności intelektualnej.

Publikowanie krzywdzących lub nieprecyzyjnych informacji: Nie publikuj informacji, adresów URL ani łączy do witryn bądź serwerów zawierających wirusowe oprogramowanie lub jakikolwiek inny kod komputerowy, ani plików lub instrukcji służących do zakłócania, przerywania albo ograniczania funkcjonowania jakiegokolwiek oprogramowania lub sprzętu bądź mogących unieważnić gwarancję na produkt firmy Nokia.

 

Publikowanie jakichkolwiek treści (za pośrednictwem postów na forum lub załączników bądź łączy do witryn zewnętrznych zawartych w postach) w języku innym niż język polski: Forum Pomoc techniczna Nokia – dyskusje to forum, którego obowiązującym językiem jest język polski . W celu prowadzenia dyskusji w innych językach, zapraszamy na inne lokalne fora.
 

-----

Prywatność Twoich informacji kontaktowych

Dane osobowe i informacje kontaktowe podane podczas rejestracji na forum Pomoc techniczna Nokia – dyskusje są przechowywane w bazie danych konta Nokia.
Więcej informacji na temat zasad zachowania prywatności konta Nokia >>

Twój pseudonim używany w dyskusjach to jedyna informacja osobista widoczna dla innych użytkowników. Twój adres e-mail jest wykorzystywany przez forum wyłącznie do wysyłania systemowych wiadomości e-mail, takich jak powiadomienia o nowych postach w tematach, które subskrybujesz. W przypadkach rażącego naruszenia Wskazówek dotyczących korzystania z dyskusji ten adres e-mail może zostać wykorzystany w celu skontaktowania się z Tobą.

----

Prawo własności treści dyskusji

Jeśli nie masz jeszcze ukończonych 18 lat, w celu zapewnienia odpowiedzialności prawnej za publikowane przez Ciebie posty rejestracja na forum Pomoc techniczna Nokia – dyskusje powinna zostać przeprowadzona w Twoim imieniu przez jednego z rodziców lub opiekuna.

----

Prawa i obowiązki moderatora z firmy Nokia

Firma Nokia zastrzega sobie prawo do przypisywania swoim przedstawicielom uprawnień do moderowania i administrowania forum. Moderatorzy z firmy Nokia mają za zadanie usprawniać przebieg dyskusji i pomagać użytkownikom w korzystaniu z narzędzi do dyskusji.

Dlatego firma Nokia udziela swoim moderatorom prawo do edytowania i usuwania postów, które uznają oni za sprzeczne ze wskazówkami dotyczącymi uczestnictwa w społeczności bądź w inny sposób niezgodne z prawem, szkodliwe lub nieprecyzyjne. Firma Nokia próbuje przeprowadzać takie działania jak najszybciej, ale nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w edytowaniu lub usuwaniu postów ani za niewykonanie tych czynności.


Moderatorzy mogą także podejmować działania, które uznają za konieczne w celu ograniczenia dostępu użytkowników do dyskusji. Przykładowo moderator może według własnego uznania i bez ostrzeżenia tymczasowo lub na stałe zakazać użytkownikowi udziału w dyskusjach.


Omawianie działań moderatorów i narzekanie na nie na forum jest niedozwolone. Jeśli uważasz, że moderator niesłusznie wprowadził zmianę dotyczącą Twojego posta, wyślij do nas wiadomość e-mail na adres support.discussions@nokia.com.

Dziękujemy za przeczytanie powyższych wytycznych i życzymy miłego korzystania z forum!

 Nokia Lumia 2520 and 1520    Nokia Care App – In-Device Solutions    

Obserwuj nas na Twitterze Oglądaj filmiki Nokia

Użyj zwykłego tekstu.