Forum'da Ara:
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Gelişmiş Arama...
Nokia Destek Forumu'na hoş geldiniz! Burada Türkçe olarak dünyadaki diğer binlerce Nokia kullanıcısı ile önerilerinizi ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Çok sayıda Nokia çalışanı da tartışmaları izlemekte ve katılım göstermektedir, daha fazla bilgi için yönergelerimize bakın. Forumlarda herkes arama yapabilir ve forum gönderilerini okuyabilir ancak kendi sorunuzu yayınlamak veya başkalarına yanıt vermek için Nokia hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Buraya ilk kez geldiyseniz, sizi temsil edecek bir rumuz belirleyebilirsiniz. Henüz bir Nokia hesabınız yoksa lütfen kaydolun.
Yanıtla

WP8.1 + Lumia Cyan dağıtıma başladı

Cep telefonu Vizyoneri
thalion
İleti Sayısı: 860

WP8.1 + Lumia Cyan dağıtıma başladı

[ Düzenlendi ]

Nokia Finlandiya'nın sayfasındaki bilgiye göre pilot bölge Finlandiya'da Lumia 925 için WP8.1 + Lumia Cyan güncellemesinin dağıtımı başlandı, önümüzdeki haftalarda da dünya genelinde dağıtıma başlanacak.

Bildiğim kadarıyla ilk etapta 1520,1020 ve 925 modelleri alacak güncellemeyi. 920, 820, 720, 620-625  ve 520-525 kullanıcıları biraz daha beklemek durumunda kalabilir.

Güncelleme OTA üzerinden dağıtıma başladığı zaman lazım olabilecek bir kaç bilgiyi paylaşayım.

• Güncelleme iki aşamalı olarak gelecek, ilk güncelleme daha küçük boyutlu ve daha kısa sürüyor. Bu güncellemenin hemen ardından telefonunuz tekrar güncellemeleri denetleyip, ikinci güncellemeyi  kurmaya başlayacak. Bu güncelleme ise diğerinden daha büyük boyutlu. Yani güncellemeyi WI-FI ağına bağlıyken kurmanız gerekiyor.
  • Güncelleme yaklaşık olarak 30 dakikada kuruluyor, telefondaki veri miktarına ve uygulama sayısına bağlı olarak bu süre 60 dakikaya kadar çıkabilir. Güncellemeyi kurmaya başlamadan önce telefonunuzun şarjının tam olduğuna emin olun, hatta güncelleme sırasında telefonunuz şarja takılı olsun.
  • WP8.1+Lumia Cyan güncellemesini kurduktan sonra Mağaza uygulaması güncelleme bildirimi verebilir. Eğer güncelleme bildirimi vermezse, Ayarlar->Uygulamalar->Mağaza bölümünden Güncelleme olup olmadığını kontrol et butonuna dokunarak gerekli sistem uygulamalarının güncellemesi olup olmadığını kontrol edin ve güncelleme varsa kurun.

Lütfen düz metin kullanın.
Danışman
atalay1020
İleti Sayısı: 17

Ynt: WP8.1 + Lumia Cyan dağıtıma başladı

şimdi öyle karmaşık bilgiler var ki forumlarda herkes ayrı telden notalar çalmış herkes farklı şeyler söylüyor.

1) gelecek olan wp 8.1 güncellemesi ile daha önce yayınlanan 8.1 güncellemesinin farkı var mı? varsa neler?

2)zaten yayınlanan sürümde hafıza da yer kapladı gelecek olan güncelleme ile 1.5 gb daha mı kısıtlanacak?

3)wp8.1 microsoft tarafından geliştirildiği cyan'ın ise nokia tarafından düzeltmelere gidilmek için yazıldığı söyleniyor ikisi aynı anda mı kombine edilecek? ayrıca cyan güncellemesi kamera+ısınma+şarj problemlerini çözecek deniliyor gerçeği yansıtıyor mu?

kusura bakma profösör bu kadar çok soruyu sormamı çaylaklığıma ver :smileywink: şimdi ayrı sen cevapladıkça sormaktan daha iyi diye düşündüm :smileyvery-happy: ayrıca forumda gezenlerin aklında bu sorulardan da mevcuttur belki onlara da faydalı olur benle beraber. :smileywink:

Katkıda Bulunan
m231
İleti Sayısı: 3

Cyan güncellemesi miracast, kamera ve yazılım iyileştirmeleri, SensorCore, Yenilenen nokia camera ve yaratıcı stüdyo uygulaması ve batarya, genel performans iyileştirmelerini windows phone 8.1 ile entegre biçimde güncelleme olarak verilecek.

Hafıza konusunda ise kısıtlanabilir. bu yüzden güncelleme yaptıktan sonra önemli bilgilerinizi yedekleyip telefonunuzu sıfırlayarak performans artışı ve boş alan artışı yapabilirsiniz.

Cyan güncellemesi wp8.1 içerir.
Danışman
atalay1020
İleti Sayısı: 17

ilk sorum olan wp8.1 in dp sürümü ile gelecek olan sürüm aynı mı? farklılıklar nasıl olacak yani eğer bir güncellemenin iki versiyonu veriliyorsa bariz farklılıklar olmalı ki o yüzden böyle birşey yapsınlar yoksa ufak tefek farklılıklar için bu yapılmamıştır diye tahmin ediyorum ?

Katkıda Bulunan
m231

Dediğim gibi Cyan güncellemesi WP8.1 içerecek. WP8.1 MS tarafından tüm WP8 cihazlara verilirken Cyan sadece lumialara özgü olacak. Bu da WP8.1'e ek olarak kamera iyileştirmeleri performans iyileştirmeleri lumia cihazlara özgü uygulamalarda iyileştirmeler yenilikler batarya performansı arttırma gibi WP8.1 ile lumia arasındaki bağı güçlendiren lumianın donanımsal yeteneklerini tam olarak kullanmaya yönelik bir güncelleme olacaktır.
Cep telefonu Vizyoneri
thalion

[ Düzenlendi ]

@atalay1020   WP8.1'in Developer Preview sürümü, adından da anlaşılabileceği gibi, uygulama geliştiricileri için piyasaya sunulmuş bir güncelleme. Bu güncelleme, normal güncellemeden bir kaç ay önce piyasaya sürülür ve geliştiricilerin, uygulamalarını yeni sürüme hazırlamaları için fırsat tanınır.

Yayınlanacak olan güncellemeye gelince, bu güncellemenin WP8.1 bölümü, tüm windows phone 8 kullanan cihazlar için dağıtılacak ve sonradan düzeltilen bazı hatalar vs gibi ufak tefek değişiklikler haricinde developer preview sürümünden çok da farkı olmayacaktır.

Cyan güncellemesi ise, WP8.1 üzerinde çalışan, sadece Nokia Lumia  telefonlar için sunulan bir gücelleme ve bu güncellemenin de önemli bir kısmı Nokia uygulamaları ile ilgili olacak.

Hafıza konusuna gelince, gelecek güncelleme yapılan yenilikler nedeniyle doğal olarak hafızada eskisinden biraz daha fazla yer kaplayabilir. Ancak bu, eksradan 1.5GB yer kaplayacak demek değildir. Yukarıda bahsedilen minimum 1.5GB boş alan, kurulum dosyasının cihaza indirilip kurulabilmesi için gereken alandır. Kurulum tamamlandıktan sonra bu alanın büyük bir kısmı boşaltılır.

Danışman
fbay
İleti Sayısı: 30

Lumia WP 8.1 Cyan güncellemesi Türkiye de temmuz ayı 3. Haftasından itibaren cihazlara sunulacak
L920 ve önceki seriler Ağustos bulabilir
Cep telefonu Vizyoneri
thalion

fbay yazdı:
Lumia WP 8.1 Cyan güncellemesi Türkiye de temmuz ayı 3. Haftasından itibaren cihazlara sunulacak
L920 ve önceki seriler Ağustos bulabilir

Bu bilginin kaynağını da paylaşır mısınız?

Danışman
fbay

Microsoft da dostum var
Danışman
fbay

Cortana uygulaması Türkiye de wp9 ile kullanıma sunulacak 2015 sonu
Katkıda Bulunan
m231

Lumia 925 için Cyan güncellemeli Finlandiya romunu buldum bir şekilde nokia care suite ile Lumia 925 tr cihazıma yükledim. WP 8.1 dev preview kullananlar için gözle görülür büyük bir değişim yok pil performansı, genel iyileştirmeler ve kamera iyileştirmeleri haricinde. Ama Black güncellemesinden geçenler için çok büyük yenilikler içeriyor :smileywink:
Yeni kullanıcı
MEnes925
İleti Sayısı: 4

Kamera performansı nasıl olmuş ?

Cep telefonu Vizyoneri
thalion

[ Düzenlendi ]

Lumia Cyan güncellemesi şimdilik Türkiye için Test/Onay aşamasında olarak görünse de, dünya genelinde kademeli olarak dağıtıma başlamış durumda. Telefon modeliniz için güncellemenin hazır olup olmadığını Availability in Europe adresinden takip edebilirsiniz.

Katkıda Bulunan
mustafasavran
İleti Sayısı: 12

[ Düzenlendi ]

sizin kaynakta nokia conversation mu

Kayıtlı kullanıcı
körfezli41
İleti Sayısı: 1

Nokıa Lumia 520 E-posta hesap ekleme

Merhaba Arkadaşlar.Ben Mustafa.Nokıa Lumia 520 kullanıyorum.Wi-fi ile cep telefonumdan Nokıa Mağaza ya girip uygulama indirmek istedim fakat Mağazaya ulaşılamıyor lütfen daha sonra tekrar deneyin uyarısı aldım.Ayarlar bölümünden E-posta -Hesaplar a girdim ve Microsoft hesabımın güncel olmadığını kontrol ettim.E-posta adresimin ve şifremin doğru olmasına rağmen sorunu bir türlü gideremedim ve bende telefonumu güncellemek zorunda kaldım.Güncellemeden sonra E-posta+Hesaplar alanına Microsoft yani hotmail adresimi ve şifremi doğru yazmama rağmen: Bağlanılamıyor.Oturumu açamıyoruz.Şebeke sinyali iyi düzeydeyse sorun diğer taraftan kaynaklanıyor olabilir.Bir süre sonra tekrar deneyiniz uyarını almaktayım.Defalarca tekrar denememe rağmen sorun maalesef düzelmiyor.Rica etsem bana yardımcı olabilirmisiniz?Teşekkürler

Cep telefonu Vizyoneri
thalion

@mustafasavran paylaştığım bilgi gizli bir bilgi değil, nokia'nın tüm kanallarında duyurulmuş bir bilgi. O yüzden kaynağının hangisi olduğu çok da önemli değil.

Uzman
Cimbom1905
İleti Sayısı: 8

arkadaşlar cyan güncellemesinden sonra . benim IS sürümü : 8.10.12.393.890 diğer L925 sahibi arkadaşların ise 12397.895 de bitiyor ne yapmam gerekiyor..

Cep telefonu Vizyoneri
thalion

[ Düzenlendi ]

@Cimbom1905  

Diğer 925'lerde developer preview özelliği açıksa, sürüm numaraları farklı olabilir. Ayarlar->Telefon gücellemesi bölümünden tekrar güncelleme kontrolü yapın ve yeni güncelleme varsa kurun. 

Uzman
Cimbom1905
İleti Sayısı: 8

preview derken developer hesabından bahsediyorsanız kullanmadım hiç appstudio filanda kullanmadım ,, telefon wp8 di dün gelen güncellemeyi direk güncelledim ve birkaç kişiden farklı oldugunu gördüm bir sıkıntı yok o zaman ?

Cep telefonu Vizyoneri
thalion

Sıkıntı yok, merak etmeyin. Sonu 895 olanlar developer preview yüklü olan cihazlar sadece. Developer preview sürümü, kısmen beta aşamasında olduğu için, resmi olarak yayınlanan sürümden daha farklı sürüm numaraları olabiliyor.